Hokejisté Vítkovic nadělili Liberci sedm gólů. Sparta udolala Brno, Pardubice v prodloužení porazily Zlín

Vítkovičtí hokejisté si v pátečním utkání 39. kola extraligy připsali vysoké vítězství 7:1 nad Libercem. Zastřílel si také Litvínov, který v severočeském derby přejel na svém ledě Chomutov 6:2 a dál drží šestou příčku, zaručující přímý postup do play-off. Po pátku pátí kladenští Rytíři už bez Jaromíra Jágra nedali ani gól a ve Varech padli 0:4. Naopak úřadující mistr z Pardubic se rehabilitoval za potupnou devítibrankovou porážku v Holešovicích, když v prodloužení zdolal Zlín 3:2. Obě pražská “S“ dovedla své zápasy až do samostatných nájezdů - zatímco Sparta díky Hlinkově trefě uspěla v Brně, Slavia doma prohrála s Budějovicemi.

Vítkovice nedaly Liberci šanci, vrátily mu prohry z posledních dvou vzájemných zápasů a v tabulce se dostaly na devátou pozici. Ostravané zadělali na vítězství už v první třetině, kterou vyhráli o tři góly, nakonec si připsali nejvyšší výhru této sezóny. Bílí Tygři zůstávají v tabulce na předposlední příčce.

O výhře sparťanských hokejistů 2:1 ve vyrovnaném utkání na ledě Brna rozhodly až samostatné nájezdy, rozhodující trefu si připsal Jaroslav Hlinka. Pražané vyhráli čtvrtý zápas za sebou a stoupají tabulkou, momentálně jsou na osmé příčce. Hokejisté Českých Budějovic vyhráli na ledě Slavie 2:1 po samostatných nájezdech a ukončili tak sérii pěti porážek. Duel rozhodl Tomáš Knotek. „Sešívaní" prohráli v domácím prostředí po čtyřech výhrách, i nadále se ale drží na čtvrtém místě tabulky.

Úřadující mistr z Pardubic se po devítigólovém přídělu v minulém kole na Spartě včas probral a v prodloužení zdolal Zlín 3:2. Rozhodující trefu vstřelil navrátilec Tomáš Rolinek. Nedařilo se naopak kladenským Rytířům, kteří už nastoupili bez Jaromíra Jágra a dalších zámořských posil. V Karlových Varech však Středočeši tápali, nedali ani gól a nakonec prohráli 0:4. Energie vyhrála čtvrtý z posledních šesti zápasů a v tabulce je dvanáctá.

Blízko hattricku byl litvínovský Rostislav Martynek. Verva rozstřílela svého severočeského rivala Chomutov 6:2, domácí útočník se přitom trefil hned v úvodní třetině dvakrát. Poslední branku duelu sice původně rozhodčí také připsali Martynkovi, avšak opakované záznamy později prokázaly, že se šťastně trefil Robin Hanzl. Zatímco Litvínov drží šestou příčku, Chomutov je v extraligové tabulce poslední.

39. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Vítkovice - Liberec 7:1on-line
Branky: 6. Sloboda, 10. Kudělka, 20. Huna, 24. Roman, 32. Hruška, 39. Szturc, 58. Kucsera - 52. Štich.
Karlovy Vary - Kladno 4:0on-line
Branky: 3. Skuhravý, 8. Vlach, 43. Zucker, 47. Pech.
Brno - Sparta Praha 1:2 po sam. nájezdechon-line
Branky: 58. Zohorna - 20. Pilař. Rozhodující nájezd Hlinka.
Pardubice - Zlín 3:2 po prodlouženíon-line
Branky: 19. Cetkovský, 48. Somík, 64. Rolinek - 45. Tesařík, 56. Balaštík.
Slavia Praha - Č. Budějovice 1:2 po sam. nájezdechon-line
Branky: 16. Žejdl - 5. Vydarený. Rozhodující nájezd Knotek.
Litvínov - Chomutov 6:2on-line
Branky: 10. a 13. Martynek, 4. Lukeš, 25. Majdan, 51. Hübl, 53. Hanzl - 14. Jíra, 35. Důras.