Vítkovice - Liberec 7:1Vítkovice zostudily odevzdaný Liberec a dosáhly své nejvyšší výhry v sezóně

Ostrava

Hokejisté Vítkovic deklasovali v 39. kole extraligy Liberec 7:1 a prohry z posledních dvou vzájemných zápasů vrátili Severočechům i s úroky. Liberečtí v Ostravě zcela propadli, domácí o výsledku rozhodli třemi góly hned v první části a dosáhli největší výhry v sezóně.

Přestože Bílým Tygrům se do sestavy po interním disciplinárním trestu vrátil kapitán Nedvěd, podali v Ostravě slabý až odevzdaný výkon. Výsledek nebyl na vážkách ani deset minut. Domácí po vedoucím gólu Slobody, kterému před prázdnou bránu předložil puk perfektně Huna, naprosto ovládli hru.

Zatímco Pinc v liberecké brance nevychladl, Málek na opačné straně zíval nudou. Druhý gól zaznamenal bombou od modré čáry Kudělka, který po deseti sekundách využil vítkovickou přesilovku. Záhy Huna blafákem rozhýbal gólmana, ale puk zasunul jen do tyčky, a dvě vyložené šance hned poté nevyužil ani Húževka.

Liberec na Málka poprvé pořádně vypálil až po čtvrthodině při přesilovce, ale jalový výkon na všech frontách dnes ještě zvýraznil individuálními hrubkami. Vitáskovu rozehrávku v 20. minutě vypíchl Huna a 48 sekund před koncem první třetiny ze sólového nájezdu liberecký odpor nadobro zlomil.

Domácí si s protivníkem i ve druhé třetině pohrávali jako kočka s myší. Liberec jim ve 24. minutě nabídl přesilovku pět na tři, kterou po oku lahodící kombinaci celé řady rychle ukončil Roman.

Severočeši vlastními chybami vybízeli Ostravany k dalším úderům. Přidal se i zkušený Nedvěd, který zaváhal ve středním pásmu, puk mu sebral Ujčík a Hruška brejk v přečíslení završil pátou trefou. Když pak liberecká defenzíva otevřela cestu za šestou brankou i Szturcovi, začalo se vystoupení hostů blížit blamáži.

Derner hned v úvodu třetí třetiny "namazal" Klimkovi, jeho sólo však zlikvidoval Vošvrda, který po třetí brance vystřídal Pince. Domácí však další góly nedali a v závěru Liberec mohl zkorigovat debakl, když přesilovou hru využil švihem Štich. Jenže pak hosté znovu propadli ve středním pásmu a Kucsera ranou bez přípravy vrátil rozdíl do podoby s šestigólovým rozdílem.

39. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Sloboda (Huna, Svačina), 10. Kudělka (Barinka), 20. Huna, 24. Roman (Svačina, Huna), 32. R. Hruška (Ujčík), 39. Szturc (Kolouch, R. Hruška), 58. Kucsera (Szturc, Voráček) - 52. Štich (Nedvěd, Duda). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 5041.
Vítkovice: Málek - Barinka, Kudělka, Sloboda, Voráček, Malík, Stehlík, Sedlák - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, R. Hruška, Strapáč - J. Káňa, Kolouch, Szturc - od 41. navíc Kucsera. Trenéři: Oremus a Svozil.
Liberec: Pinc (21. Vošvrda) - Čakajík, Vitásek, Čutta, Jánošík, Výtisk, Derner, Štich - Galamboš, Nedvěd, Bulíř - Duda, Filippi, Víšek - Urban, Bortňák, Kica - Krejčík, Dušek, Bárta - Vantuch. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.