Brno - Sparta 1:2 SNHlinka zajistil v nájezdech Spartě vítězství

20. Pilař 0 : 1
58. Zohorna 1 : 1
65. Hlinka (rozhodující nájezd) 1 : 2

Hokejisté Komety Brno prohráli ve 39. kole extraligy se Spartou Praha po samostatných nájezdech 1:2. O výsledku rozhodl proměněný nájezd útočníka Jaroslava Hlinky. Sparta otevřela skóre těsně před koncem první třetiny po gólu obránce Karla Pilaře v přesilové hře. Kometě se podařilo zúročit tlak vyrovnávací brankou dvě minuty před koncem třetí třetiny zásluhou Hynka Zohorny.

Kometa se pokusila přibrzdit výsledkově rozjetou Spartu aktivní hrou, která jí vynesla územní převahu. Tu však postupně rozmělnila hned v úvodní třetině čtyři vyloučení. V prvním oslabení domácí hokejisté nepustili Spartu k rozehrání akce. V dalších přesilovkách se už Sparta prosazovala častěji v útočném pásmu, několik šancí promarnila jen nepřesnou koncovkou. Největší příležitost měl Gřegořek, který trefil tyčku.

Častá oslabení ubírala Kometě sílu. Čtvrtou početní výhodu už Sparta využila. Pouhých 15 vteřin před první přestávkou zasedl na trestnou lavici Čermák a Spartě stačilo jen deset sekund početní převahy ke vstřelení vedoucí branky. Po akci Tenkráta s Petrem Tonem se obránce Pilař kličkou zbavil soupeře a jeho střela skončila v brněnské brance.

V nesmlouvavé bitvě sice měla poté důraznější Kometa převahu, častěji střílela, ale největší překážkou pro domácí útočníky byl výborně chytající brankář Melicherčík. Jen ve druhé třetině měl 16 úspěšných zásahů. Neporadil si s ním ani Divíšek a zmařil i šanci Čermáka.

Z výkonu Brňanů v závěrečné části vyzařovala snaha o vyrovnání. Sparta dlouho soupeře do vážnější střelecké příležitosti nepustila. Dobře bránila střední pásmo a spoléhala na útočné výpady. Přesto hubený náskok neudržela, když dvě a půl minuty před koncem stačil Melicherčík vyrazit Čermákovu střelu pouze před zcela volného Zohornu, jenž pohotově vrátil kotouč do sítě. V týmu Komety neproměnili nájezdy Jakub Svoboda, Jan Hruška a právě Zohorna, ve Spartě byli neúspěšní Hovorka a Pilař.

39. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 58. H. Zohorna (Čermák) - 20. Pilař (Tenkrát, P. Ton), rozhodující samostatný nájezd J. Hlinka. Rozhodčí: Konc, Kubuš (oba SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Trvaj - Bičánek, Švrček, Kováčik, Žižka, Valach, Dujsík - Dočekal, Koreis, Burian - T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - Dlouhý, Petrovický, Erat. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Sparta: Melicherčík - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.