Karlovy Vary - Kladno 4:0Bez Jágra to Kladnu nešlo. Karlovarský Závorka vychytal čisté konto

3. Skuhravý 1 : 0
8. Vlach 2 : 0
43. Zucker 3 : 0
47. Pech 4 : 0

Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 39. extraligovém kole Kladno přesvědčivě 4:0. Západočeši si vypracovali dvoubrankové vedení už do konce osmé minuty a vyhráli čtvrtý z posledních šesti zápasů. Čisté konto vychytal Tomáš Závorka. Středočeši zaznamenali pátou porážku ze svých sedmi posledních vystoupení.

Domácí nastoupili s ofenzivní taktikou. Ve třetí minutě vystřelil od mantinelu Látal a za pomoci teče Skuhravého doplachtil puk do kladenské branky. Energie si i nadále vytvářela tlak a udržovala Cháberu neustále v permanenci. V osmé minutě se k odraženému puku po střele Skladaného dostal Vlach a nová posila z Liberce střelou pod horní tyč navýšila stav na dvoubrankový rozdíl.

Kladno mohl zpátky do zápasu dostat Dalecký, ale Závorkova lapačka byla proti. Na druhé straně od další pohromy ochránil Středočechy Chábera, který zlikvidoval Zaťovičův únik.

Od druhé třetiny se hra vyrovnala a bylo to Kladno, kdo začal být aktivnější. V polovině zápasu se po kombinaci Kladenských otevřela šance pro Hořavu, ale ten svou střelu bez přípravy prováhal. Další příležitosti si vytvořili Piskáček a Doudera, ovšem domácí gólman byl vždy na místě. Energie odpověděla pouze přečíslením dva na jednoho, přihrávku Pecha však Zaťovič nedokázal zpracovat.

Ve 43. minutě si vybral slabší chvilku Chábera, který nedokázal svou holí zastavit nenápadnou bekhendovou střelu Zuckera. O dvě minuty později byli krátce po sobě za hákování a zdržování vyloučeni Mocek a Eberle. Domácím se tak naskytla skoro dvě minuty trvající hra v pěti proti třem. Ke Karlovarským se v této fázi hry přiklonilo i štěstí, když si Pechovo nahození Majeský nešťastně srazil do branky.

Po čtvrté brance si svěřenci trenéra Žemličky pečlivě hlídali nabytý náskok a nedovolili Rytířům vstřelit ani čestný úspěch. Nejblíže k němu měl Lukáč, jenž nedokázal přehodit levý beton  výborného Závorky.

39. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Skuhravý (J. Látal), 8. R. Vlach (J. Doležal ml., Skladaný), 43. Zucker (Koštál), 47. Pech. Rozhodčí: Polák, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4046.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Skladaný, Doležal, R. Vlach - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, Rohan. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.
Kladno: Chábera - Kameš, Piskáček, Majeský, David Růžička, Doudera, Černošek, Mocek, L. Procházka - Eberle, Lukáč, M. Látal - Kuchejda, Kuchler, M. Hořava - Valský, Melka, Dalecký - Obdržálek, Strnad, Rudovský. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.