Pardubice - Zlín 3:2 PPVýchodočeši potřetí v sezóně porazili Zlín, tentokrát v prodloužení

19. Cetkovský 1 : 0
45. Tesařík 1 : 1
48. Somík 2 : 1
56. Balaštík 2 : 2
64. Rolinek 3 : 2

Hokejisté Pardubic porazili ve 39. kole extraligy Zlín 3:2 v prodloužení a svého soka udolali i potřetí v sezóně. Odčinili tak ostudnou středeční porážku 2:9 z ledu pražské Sparty. Hosté dvakrát v utkání dotáhli jednogólové manko, ale v 64. minutě rozhodl útočník Tomáš Rolinek.

Domácí nastoupili s odhodláním odčinit debakl na Spartě. V jejich sestavě se nově objevil bek Marušák, který přišel z Plzně a po třech dnech tak nastoupil opět proti Zlínu. Pardubičtí hned v úvodu propásli možnost otevřít skore, když po vyloučení Linharta během přesilovky vůbec nevystřelili na gólmana Sedláčka.

To Zlín ukázal, jak sevřít soupeře a mezi devátou a 13. minutou při dvou přesilovkách pořádně provětrával Salfického. Blízko gólu byl zejména Balaštík, Salfický byl ale proti. Domácí měli největší šanci při druhé přesilovce Zlína, Rolinek ovšem nestačil prostrčit kotouč skrz Sedláčkovy betony. V 18. minutě Balaštík znovu ztroskotal na pardubickém brankáři, ale poté se konečně dočkali domácí a Cetkovský jim zajistil vedení.

Druhá třetina sice branky nepřinesla, ale hrál se důrazný hokej, v němž měli navrch Berani. Vytvořili si více gólových příležitostí, jenže skvělý Salfický byl pro ně velkou překážkou. Ve 22. minutě zmařil gólovou šanci Kubiše, pak s přehledem řešil příležitosti Tesaříka, Čajánka i Holíka a dělovku Zámorského.

Domácí opět nevyužili početní výhodu, když byl vyloučen Leška. Největší příležitost ve druhé části měli ve 34. minutě, ale Bartek se z dobré pozice netrefil. V poslední vteřině současně s klaksonem fauloval Kočí a tak Zlín nastupoval do třetího dějství v početní výhodě.

Tu sice ještě nevyužil, ale při vyloučení Noska se ve 45. minutě postaral o vyrovnání Tesařík, který od modré čáry prostřelil skrumáž před Salfickým. Aktivnější hosté mohli jít do vedení ve vlastním oslabení, ale ve 46. minutě Salfický fantastickým zákrokem chytil dělovku Lešky. Domácí se ale přece jen prosadili a využili tak konečně svou třetí přesilovku v utkání, o což se postaral kapitán týmu Somík.

Hosté ale i podruhé smazali vedení Pardubic a opět v přesilovce. Při vyloučení Marušáka se v 56. minutě prosadil Balaštík. Závěrečné dvě minuty této části dostali hosté výhodu přesilovky, když sudí Šír poslal na trestnou lavici pardubickou posilu Tybora. Tři vteřiny před koncem mohl zajistit Zlínu tři body Veselý, ale trefil jen bránícího protihráče a tak došlo na prodloužení. V čase 63:54 pak rozhodl o výsledku Rolinek.

39. kolo hokejové extraligy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 3:2 v prodloužení (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Cetkovský (V. Kočí), 48. Somík (Píša, Bartek), 64. Rolinek (T. Zohorna, Marušák) - 45. Tesařík (Holík, Veselý), 56. Balaštík (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Hrubý, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 7546.
Pardubice: Salfický - Benák, Gawryletz, Píša, Vašíček, V. Kočí, Marušák, Zdráhal - Bartek, Rolinek, Somík - T. Nosek, T. Zohorna, Tybor - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, Nahodil, Semorád. Trenéři: Trličík, Lubina a Pospíšil.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček,, Tesařík, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Melenovský, F. Čech - Fořt, Okál, Šlahař. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.