Litvínov - Chomutov 6:2Litvínov zničil Chomutov pěti zásahy v přesilovkách

25. Majdan 4 : 1
35. Důras 4 : 2
51. Hübl 5 : 2
53. Hanzl 6 : 2

Hokejisté Litvínova porazili ve 39. kole extraligy v severočeském derby Chomutov 6:2. Domácí dokráčeli za třemi body především vynikající hrou v početní výhodě, v níž nastříleli pět branek. Litvínov se díky výhře vrátil zpět do první šestky, Chomutov nadále průběžnou tabulku uzavírá.

Již ve druhé minutě mohl otevřít skóre Ručinský, ale v dobré střelecké příležitosti přestřelil. Poté hráli domácí přesilovou hru, kterou šťastně dokázali využít. Lukeš nahodil puk na gólmana Řehoře, ten ho vyrazil pouze před sebe tak nešťastně, že si ho bek Mrázek srazil do vlastní sítě. Na druhé straně se pokoušel o rychlé vyrovnání Hřebejk, ale Francouz, který se po dvou zápasech vrátil do branky, svůj tým podržel.

V další šanci Chomutova byl Jíra, ale zblízka trefil pouze domácího brankáře. A tak se opět radovala Verva. V 11. minutě opět v početní výhodě zvýšil skóre Martynek. Ani to však ze strany Litvínova nebylo vše. Do třetice se radoval při vyloučení hostujícího hráče po krásném "ťukesu" na trase Piroš - Hanzl - Martynek.

Hosté si vzali oddechový čas a již za pouhou minutu se dočkali snížení. Jíra se z rohu prokličkoval až před Francouze a nekompromisně zavěsil pod horní tyčku. V závěru první části udělal za brankou hrubku Řehoř, ale Kubinčák prázdnou branku trefit nedokázal.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili léte hosté. Patřila jim úvodní pasáž, ale z mnoha střel se branky nedočkali a tak se radovali na druhé straně domácí, když se trefil Majdan, ke kterému se náhodně odrazil puk a nebyl pro něho problém skórovat. Chomutovští ještě vykřesali naději v 35. minutě, kdy se z protiútoku bekhendem trefil Důras.

První polovina závěrečné části příliš vzruchu nepřinesla. Za to posledních deset minut si diváci opět přišli na své. V 51. minutě nejprve Majdan nedokázal zužitkovat Lukešův pas, poté ale litvínovský mladík odváděl skvělou práci v prostoru před Řehořem a toho dokázal využít Hübl.

Za další dvě minuty se opět Litvínovští radovali, když dokázali využít pátou početní výhodu z šesti pokusů. Konkrétně to byl Hanzl, kterému sudí branku přisoudili, a odstartoval oslavnou "mexickou vlnu" v hledišti.

39. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Lukeš, 11. Martynek (Hanzl), 13. Martynek (Hanzl, Piroš), 25. Majdan (V. Hübl, Lukeš), 51. V. Hübl (Ručinský, Lukeš), 53. Martynek (Ručinský, Hanzl) - 14. Jíra (Hromas), 35. Důras (Kůs, Račuk). Rozhodčí: Souček, Šindler - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:6, navíc Důras a Řehoř oba 10 min., Pavlas (všichni Chomutov) do konce utkání. Využití: 5:0. Diváci: 5415.
Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Jareš - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, R. Pšurný - Baláž, Kubinčák, Sklenička. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Mrázek, Rutta, Pavlas, Macháček, Rýgl, Bartejs - Lušňák, Sikora, Hromas - Kämpf, Zálešák, Důras - Jíra, Kraft, Hřebejk - Račuk, Kůs, K. Ton. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.