Slavia udolala Zlín, lídr z Plzně prohrál po nájezdech. Sparta natáhla vítěznou šňůru

Třetí porážku v řadě utrpěli hokejisté Plzně, v nedělním 40. kole Tipsport extraligy podlehli v Litvínově 1:2 po samostatných nájezdech. Západočeši přesto dál soutěži s komfortním náskokem vévodí, na druhý Zlín mají k dobru deset bodů. Hráči jako by divákům v jubilejním 1000. kole nejvyšší samostatné české hokejové soutěže chtěli dopřát dostatek dramatických zážitků, hned tři ze šesti zápasů se rozhodovaly až v prodloužení či rozstřelu.

Slavia na čtvrtý pokus udolala poprvé v této sezóně Zlín, byť až v 3:2 prodloužení, a i bod z O2 areny hostům stačil k posunu na druhé místo v tabulce před v neděli odpočívající Třinec. Slávistům vyšel nástup do první a druhé třetiny, ale hosté i bez zraněného kapitána týmu Petra Čajánka dokázali jejich dvougólový náskok srovnat. Výhru Slavii vystřelil po půl minutě prodloužení zkušený zadák Kolařík.

Už páté vítězství v řadě si připsal další celek z metropole - Sparta. V gólmanu Melicherčíkovi, který v pátek vychytal všechny brněnské střelce v nájezdech a v neděli si v Karlových Varech připsal po 23 zákrocích premiérové čisté konto v extralize, zdá se, našla kvalitní náhradu po návratu Michala Neuvirtha do NHL. Vítěznou trefu zajistil Pražanům obránce Petr Gřegořek, který přišel do Holešovic právě ze západočeského týmu. Loni v říjnu ve vzájemném duelu obou týmů zase rozhodl o výhře 5:4 celku z lázeňského města.

Snadným soustem byl pro brněnskou Kometu nováček soutěže z Chomutova, výhrou 4:0 nad posledním týmem tabulky domácí ukončili více než měsíc trvající čekání na kompletní tříbodový přísun. V přesilovce pět na tři otevřel skóre Divíšek a odpor soupeře definitivně zlomil na začátku třetí třetiny Jan Hruška. Chomutov nebodoval počtvrté v řadě.

V souboji dvou týmů bojujících o účast v elitní desítce podlehly Vítkovice doma Českým Budějovicím 1:2 po samostatných nájezdech. Domácí kanonýr Rudolf Huna si sice připsal dvanáctou trefu z 12 utkání, ale důležitý bod navíc nakonec hostům zajistil v rozstřelu Jiří Šimánek. Jihočeši tak navázali na páteční výhru 2:1 rovněž po nájezdech na ledě Slavie.

Litvínov se bodů v souboji s Plzní dočkal až na čtvrtý pokus. V rozstřelu vychytal západočeské kanonýry Gulaše se Strakou gólman Pavel Francouz, vítěznou branku domácích si připsal  František Lukeš.

Z první výhry bez Jaromíra Jágra a dalších hvězd z NHL se raduje Kladno. Gólem a nahrávkou se na výhře 2:0 v Liberci podíleli Miloslav Hořava a Jiří Kuchler, ´brankář Chábera vychytal druhé čisté konto v sezóně. Předposlední Liberec si připsal sedmou porážku z posledních osmi zápasů a nepomohla mu ani čerstvá brankářská posila Marek Schwarz, jenž přišel ze Sparty výměnou za Marka Pince.

Zbývající utkání 40. kola Pardubice - Třinec je na programu až 19. února.