Slavia - Zlín 3:2 PPKolařík rozhodl v prodloužení o výhře Slavie, nad Zlínem první v sezóně

2. Hertl 1 : 0
23. Žejdl 2 : 0
23. Holík 2 : 1
30. Leška 2 : 2
61. Kolařík 3 : 2

Hokejisté Slavie porazili ve 40. kole hokejové extraligy Zlín 3:2 v prodloužení. Pražané promarnili dvougólový náskok, když na začátku 23. minuty vedli 2:0, ale přesto se nakonec radovali díky rozhodující trefě obránce Pavla Kolaříka.

Po čestném buly dlouholeté opory Slavie Michala Supa začali výrazně lépe domácí. Hertl už ve druhé minutě vystihl špatnou rozehrávku Beranů, a přestože už mu po sprintu přes celé kluziště evidentně chyběly síly na zakončení, s velkým štěstím dokázal dopravit puk za záda gólmana Sedláčka. V 10. minutě měl první vážnější šanci Zlína Kubiš, domácí brankář Furch byl ovšem pozorný.

Na Sedláčkovi pak ztroskotal Krenželok. Jen pár vteřin poté, co se úvodní část hry přehoupla do své druhé poloviny, ujel slávistům Okál, Dresler mu sice dokázal odpálit puk, ale zároveň přitom fauloval. Okál při následném trestném střílení střílel mezi betony, ale neuspěl. Slavia poté odolala v pětiminutovém oslabení po velmi přísném vyloučení Klhůfka do konce zápasu a Vrdlovec, který ho zastoupil na trestné lavici, zakončoval v 19. minutě do odkryté branky, Sedláček ale předvedl skvělý zákrok.

V nástupu do druhé části propálil Sedláčka povedenou ranou z mezikruží Žejdl. Přidat třetí gól mohli Jelínek s dorážejícím Skokanem, místo toho už 41 vteřin po gólu Slavie na 2:0 snížil Holík. Sedláček o chvilku později vytěsnil Jelínkovu bombu ramenem. Ve 30. minutě domácí zbytečně chybovali ve vlastním obranném pásmu, Balaštík okamžitě našel Lešku a ten zakončoval velmi snadno do prázdné branky - 2:2.

Velkou porci štěstí si vybral Sedláček při čtyřminutovém oslabení Zlína po dvou faulech Veselého. Nejprve zastavil po Růžičkově dorážce puk velmi těsně před brankovou čárou, poté vytěsnil kotouč jen kousek vedle tyče při Dreslerově dorážce.

Třetí dějství se neslo ve znamení opatrnosti obou týmů, z nichž ani jeden nechtěl již dopřát soupeři další krok ke třem bodům. Slibné náznaky měli Köhler a dorážející Balaštík, poté i Tesařík, ale Furch si poradil. I proto se muselo prodlužovat, ale z nastavené pětiminutovky uběhlo jen 31 sekund a Kolařík rozhodl.

40. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - PSG Zlín 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Hertl, 23. Žejdl (Alinč, Krenželok), 61. Kolařík (Kempný, P. Jelínek) - 23. Holík (O. Veselý, Okál), 30. Leška (Balaštík). Rozhodčí: Hodek, Souček - Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 3:4, navíc Klhůfek (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6647.
Slavia: Furch - Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Beňovič, Kučný, Knot - Skokan, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Klhůfek (14. Vrdlovec), Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Zámorský, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Okál, O. Veselý - Kubiš, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.