Karlovy Vary - Sparta 0:2Sparta vyhrála popáté za sebou, Melicherčík udržel premiérové čisté konto

20. Gřegořek 0 : 1
24. Hlinka 0 : 2

Karlovy Vary

Hokejisté pražské Sparty vyhráli ve 40. kole extraligy na ledě Karlových Varů 2:0 a po páté výhře za sebou pokračují v útoku na první šestku. Vítěznou trefu Pražanů vstřelil pět vteřin před koncem první třetiny obránce Petr Gřegořek, který přišel do Sparty v polovině listopadu právě z Energie. Slovenský gólman Marcel Melicherčík si při svém druhém startu v nejvyšší soutěži od začátku zápasů připsal premiérové čisté konto.

Od úvodního buly bylo vidět, že se Sparta v současné době nachází v herní pohodě. Vytvářela si tlak a Milam s Brošem tvrdými střelami prověřili pozornost domácího gólmana Závorky. Na druhé straně vychytal Doležalův únik. Další možnosti už měla Sparta. V 10. minutě naskočil z trestné lavice Jánský, ale Závorka jeho střelu zlikvidoval.

Potom si opět Jánský elegantně položil Noska, ale svojí zamířil mimo Závorkovu branku. Hosté se ale do pauzy dočkali vedení, když přesilovou hru využil Gřegořek.

Sparta byla i nadále lepší a ve 24. minutě zvýšila náskok. Tenkrát po křídle zatáhl puk a jeho nahrávku zužitkoval Hlinka. Domácím se nedala upřít snaha, ale nedokázali si vypracovat větší brankovou příležitost a střely z dálky s přehledem likvidoval Melicherčík.

Ke snížení nepomohly domácím ani tři přesilové hry. Když už se Západočeši v závěru druhého dějství do branky trefili, tak si střelec Zaťovič pomohl vysokou holí.

V závěrečné třetině nepustili Pražané Karlovarské do tlaku a s přehledem si hlídali dvoubrankový náskok. Domácí tým prakticky k ničemu nepustili a Melicherčík se i s pomocí výborně hrajících sparťanské defenzívy dočkal nuly.

40. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Gřegořek (P. Ton, Tenkrát), 24. J. Hlinka (Tenkrát, Jánský). Rozhodčí: Trombík, Mikula - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 3381.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, J. Doležal, Roman Vlach - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, Skladaný. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.
Sparta: Melicherčík - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev, D. Kočí - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.