Spartu nezastavil ani Třinec

Hokejisté pražské Sparty porazili v předehrávce 26. kola extraligy Třinec 3:1 a nadále tak vévodí tabulce soutěže. Třinec předvedl lepší výkon než v neděli v Plzni, přesto opět prohrál. Spartě se tak podařila odveta za úvodní vzájemný zápas, který Oceláři vyhráli po prodloužení. Góly Sparty stříleli Hanzlík, Nedvěd a Výborný, čestný úspěch Třince zařídil Pavelek.

Sparta na soupeře vlétla zostra a už po sto sekundách šla do vedení. Hanzlík střelu od modré schoval za pozičně špatně postaveného Martynka a Vojtek mohl jen smutně vylovit puk z branky.

V 11. minutě pohledný ťukes sehrála "zámořská" lajna domácích, Nedvěd po příhrávce Výborného švihem zvyšoval na 2:0. Čisté svědomí neměl v tomto případě Vojtek, který nepříliš razantní střelu nedokázal chytit.

Třinec se osmělil až po patnácti minutách a hned se dočkal snížení. Pavelek využil chybného střídání Sparty a bleskovým blafákem skóroval.

Domácí si vítězství pohlídali

Po přestávce Třinec odhodil zbytečný respekt, přestal se zbavovat bezhlavě puků a opticky vyrovnal hru. Ta se odehrávala hlavně ve středu hřiště, do vyložených šancí se ani jeden celek nedostával. Výjimkou byl brejk Sivka s Kotrlou ve 28. minutě stejně jako v poslední minutě hostujícího Martynka.

Do třetího dějství Třinec opět nastoupil aktivněji, což podpořila vyloučení domácích. Ani 36 sekund početní výhody dvou hráčů v poli ale Třinec nevyužil. Sparta si vedení pohlídala, Výborný navíc po individuální akci v 55. minutě přidal pojistku v podobě třetí branky.

Zdramatizovat zápas mohl v 58. minutě Skořepa, střelu do prázdné branky ale ekvilibristicky zlikvidoval mladý brankář Pöpperle. I po 14 odehraných domácích utkáních tak Sparta stále čeká na svého přemožitele.

Slavomír Lener, trenér Sparty: "Vítězství si ceníme, zisk tří bodů je důležitý. Dneska nám tam nepadalo všechno jako v zápase s Karlovými Vary, vázla kombinace a nohy nám nešly. I proto je výhra velice cenná."

Pavel Marek, trenér Třince: "V úvodu nás zaskočily dvě laciné branky, ve druhé třetině jsme hru vyrovnali a vytvořili si vynikající šance. Ty jsme ale opět neproměnili, což proti tak kvalitnímu týmu jako Sparta nejde."

Hokejová extraliga - předehrávka 26. kola
Sparta - Třinec 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Jan Hanzlík (P. Nedvěd, Pilař), 11. P. Nedvěd (D. Výborný, Jan Hanzlík), 55. Výborný (Chabada, Ton) - 16. Pavelek (Skořepa, J. Malinský). Rozhodčí: Rejthar - Čížek, Padevět. Vyloučení 4:3. Bez využití. Diváci: 4203.
Sparta: Pöpperle - L. Procházka, Majeský, Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň, Schnábel, J. Kasík - Kašpařík, Sivek, Kotrla - P. Nedvěd, D. Výborný, Hlaváč - Ton, Broš, Chabada - Olesz, J. Marek, Netík. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Třinec: Vojtek - M. Rozsíval, Chvátal, Podhradský, Mezei, Hunkes, Malinský - Peterek, Bonk, Hašek - Janků, Skořepa, Pavelek - Bordowski, Martynek, Vítek - Kucharczyk, Polanský, Čakajík. Trenéři: P. Marek a Mach.