Pardubice - Liberec 1:3Liberec oživil naději na play-off. Vybojoval výhru na ledě mistra

9. Kica 0 : 1
19. Bortňák 0 : 2
38. Zohorna 1 : 2
60. Nedvěd 1 : 3

Pardubičtí hokejisté nevyužili šanci setřást jednoho z konkurentů v boji o účast v předkole play-off. Předposlední Bílí Tygři totiž dokázali na ledě mistra vybojovat v dohrávce 23. kola Tipsport extraligy výhru 3:1 a desátým Pardubicím, které porazili poprvé v sezóně, se přiblížili na rozdíl osmi bodů. Liberečtí rozhodli o výhře už v první třetině, v níž dali dva góly. Michal Bárta navíc neproměnil trestné střílení.

Oba týmy v dohrávce postrádaly několik hráčů, kteří do svých současných mužstev přišli až v průběhu sezóny. Za Liberec nemohl nastoupit Duda, za domácí obránci Marušák a Mocek. V sestavě Pardubic navíc chyběla aktuální brankářská jednička Salfický, který je nemocný.

Na jeho místě nastoupil Koutský, jehož si Východočeši stáhli z první ligy. Zdravotně fit totiž není ani Růžička. Koutský se v extralize objevil poprvé od září 2007. V defenzivě pak vypomáhal Staněk, také hráč z druhé nejvyšší soutěže.

Do první šance se dostal liberecký Nedvěd, ve 3. minutě trefil tyč. V 9. minutě se již hosté radovali z vedení. Vantuch vyslal do brejku Kicu, který sólo jistě proměnil. Pardubice se snažily vyrovnat, byly aktivnější, ale Semorádovu i Bartekovu šanci Schwarz chytil. V 19. minutě se Tygři prosadili podruhé; Čakajíkovu střelu ideálně tečoval v obležení pardubických hráčů Bortňák. A mohlo být pro domácí ještě hůře, Bárta ale v závěru první třetiny neproměnil trestné střílení.

Pardubice na vyrovnání nedosáhly

Ve druhé části se poměr střel otočil a mnohem více práce měl Koutský. Gólově se ale prosadili domácí. I přes začínající pískot pardubických fanoušků po sérii nepřesností snížil ve 38. minutě přesnou střelou Zohorna. Při Vitáskově trestu mohl vyrovnat Semorád, z dobré pozice ale střílel vedle. S pokusem Tybora v další přesilovce si zase poradil pozorný Schwarz.

Vyrovnat se už Pardubicím nepodařilo, naopak při power play potřetí inkasovaly z hole Nedvěda.

Tipsport extraliga, 23. kolo:
Pardubice - Liberec 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 38. T. Zohorna (Semorád) - 9. Kica (Vantuch, Jánošík), 19. Bortňák (Čakajík), 60. P. Nedvěd. Rozhodčí: Hodek, R. Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:5, navíc Štich (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 7842.
Pardubice: Koutský - Benák, Staněk, Píša, Vašíček, Gawryletz, V. Kočí, Zdráhal - Bartek, Tybor, Rolinek - T. Zohorna, T. Nosek, J. Veselý - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, Nahodil, Semorád. Trenéři: Trličík, Lubina a Pospíšil.
Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Čutta, Jánošík, Vitásek, Štich, Ulrych - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Filippi, Bortňák, Víšek - Bárta, Kica, Vantuch - Galamboš, Jonák, J. Vlach. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.