Plzeň - Slavia 2:4Slavia díky hattricku Krenželoka vyhrála na ledě první Plzně

29. Krenželok 1 : 2
54. Krenželok 1 : 3
60. Skokan 1 : 4
60. Vlasák 2 : 4

Hokejisté pražské Slavie vyhráli ve 41. kole na ledě vedoucí Plzně 4:2 a z posledních deseti utkání si připsali již osmé vítězství. Naopak Západočeši prohráli počtvrté za sebou. Hrdinou vítězů se stal útočník Lukáš Krenželok, který po třech přihrávkách Jana Alinče skóroval v každé třetině a slavil hattrick.

Hosté představili na západě Čech novou posilu v obraně Komu a při jeho prvním pobytu na ledě šli ve druhé minutě do vedení. Rozjetý Žejdl se zleva protáhl až před gólmana Svobodu a volný kotouč pohodlně dorazil do sítě dojíždějící Krenželok. Inkasovaný gól Indiány zaskočil a jen s obtížemi se prosazovali přes Slavií výborně střežené střední pásmo. Až v 10. minutě jim hosté pomohli vyloučením za špatné střídání. Během početní výhody se proháčkoval před branku Vlasák, ale Furcha nepřekonal.

Slavia poté pokračovala ve hře ze zajištěné obrany a aktivita domácích směrem dopředu větší příležitosti nepřinesla. Tři minuty před pauzou sice přihrál Kovář zpoza branky uzdravenému Kratěnovi, jeho střela bez přípravy však dobře postaveného Furcha nepřekvapila.

Na začátku druhé třetiny po zaváhání domácích musel Svoboda vyrazit bombu Kolaříka, ale poté opět převzala iniciativu Plzeň. Pomohla jí téměř dvouminutová přesilová hra pět na tři, kterou ukončil ve 24. minutě bombou mířící přesně pod horní tyč kanonýr Gulaš. Hosté se následně dostali pod drtivý tlak. Furch však vyrazil nebezpečný pokus Kratěny a Balej před odkrytou brankou minul puk. Ve 28. minutě Straka ideálně přihrál od zadního mantinelu Pletkovi, ten v dobré pozici trefil střed branky. Naopak vzápětí udeřilo z ojedinělé šance na druhé straně, když se po přiťuknutí Alinče trefil z pravého kruhu Krenželok nad rameno klečícího Svobody.

Plzeň mohla rychle odpovědět, po šikovné přihrávce Vlasáka ale osamocený Gulaš zblízka neprostřelil Furcha. Aktivnější domácí si vynutili nápor v závěru prostřední části, při přečíslení dva na jednoho však Žejdl faulem znemožnil zakončit Vlasákovi. Hosté ale oslabení přečkali.

V 53. minutě měl Furch štěstí, že Hanzlíkovo tečované nahozeni skončilo vedle opuštěné branky. Poté pykal na trestné lavici Dvořák a Krenželok ranou bez přípravy z mezikruží završil hattrick. Za nepříznivého stavu 1:3 zkusili domácí hru se čtyřmi útočníky. To málem potrestal samostatným únikem Poletín, jenž po bekhendovém blafáku trefil levou tyč. Jedenáct vteřin před koncem sice Vlasák v přesilovce pět na čtyři zvýrazněnou hrou bez brankáře prostřelil z levého kruhu Furcha, ale vzápětí Skokan svojí první trefou v extralize uzavřel do prázdné branky skóre.

Výkon Pražanů poražení ocenili. „Prakticky za celý zápas jsme nenašli recept na skvělou hru Slavie. V poslední době se strašně nadřeme na góly. Dnes se to potvrdilo, protože jsme skórovali pouze v přesilovkách," uvedl plzeňský asistent Michal Straka."

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 24. Gulaš (Martin Straka), 60. Vlasák (Martin Straka, Kratěna) - 2. Krenželok (Žejdl, Alinč), 29. Krenželok (Alinč), 54. Krenželok (Alinč, Kempný), 60. Skokan (Kempný). Rozhodčí: Lacina, Šír - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:8 Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6959.
Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Slovák, St. Pierre, Havíř, Boháč - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Dvořák - Hollweg, Lev, Johnson. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Slavia: Furch - Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Koma, Kučný - Skokan, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.