Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejové Pardubice slaví 90leté výročí. Historickou výstavu zahajovaly klubové legendy

19. ledna 2013 14:03 - Pardubice

Hokejové legendy Dominik Hašek, Jiří Šejba, Vladimír Martinec nebo Otakar Janecký dnes na pardubickém zámku zahájily výstavu 90 let pardubického hokeje. Oslavy výročí pokračují odpoledne už v tradičnějším hokejovém prostředí v ČEZ Areně.

 

Josef Vostárek, ČTK

Fanoušci pardubického hokeje si v sobotu připomínají dvě velká výročí. V roce 1923 se hokej v Pardubicích začal hrát organizovaně a před 40 lety tehdejší Tesla Pardubice získala svůj první mistrovský titul.

„Pro mě jsou Pardubice kus života, získali jsme tu dvakrát titul. Pardubice a hokej patří k sobě. Samozřejmě jsou tu další sporty, další velké akce, Velká pardubická a Zlatá přilba, ale myslím si, že k městu nepatří nic jako hokej," řekl ČTK brankář Hašek.

Expozice připomíná všechny etapy pardubického hokeje. Návštěvníci uvidí primitivní rolbu, sud tažený na sáňkách, původní dres, kdy hokejisté hráli v pleteném svetru a pletených kamaších, ale i novodobější dresy a vybavení gólmana Haška a dalších slavných hráčů. Připomenou si všechny propady i úspěchy klubu.

Šejba nejvíc vzpomíná na „revoluční rok"

„Asi nejvíc vzpomínám na rok 89, kdy jsme vyhráli titul, vytvořili jsme tým, který si sednul. Výkony, které jsme podávali, byly nadstandardní, byli jsme tým, který těžko hledal soupeře," řekl ČTK bývalý reprezentační útočník Šejba.

Výstava není jen statická, na nádvoří zámku je kluziště s keramickou plochou, kde si lidé mohou zabruslit a mít přitom na sobě hokejové náčiní. Uvnitř výstavního sálu je čeká projekce o historii a současnosti pardubického hokeje. Asi hodinovým promítáním provedou diváky Hašek a Martinec.

Večer se všichni fanoušci a pozvaní hosté přesunou do ČEZ Areny. Tam se koná program nazvaný Pocta legendám, na kterém klub ocení významné hráče i funkcionáře.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..