Říha oslavil návrat do Pardubic skalpem Plzně. Třinec deklasoval Kometu a už je druhý

Krátce před zápasem s Plzní byl namísto odvolaného Mojmíra Trličíka jmenován koučem úřadujících mistrů a svůj návrat do Pardubic po šesti letech Miloš Říha oslavil výhrou 4:3 nad lídrem z Plzně. Třinec deklasoval Kometu 7:3 na jejím ledě a z druhého místa ztrácí na Škodovku už jen pět bodů. S debaklem 1:7 odjela z Litvínova Slavia, její městský rival Sparta triumfovala už posedmé v řadě, když zdolala Chomutov 5:4 po samostatných nájezdech.

Karlovy Vary posílily naděje na proklouznutí do elitní desítky, když vůbec poprvé v sezóně zdolaly Zlín, který přestřílely 6:4. Západočechům excelentně vyšla úvodní třetina, po které vedli o čtyři góly a vyhnali z branky Horčičku. Místo něho teprve k druhému extraligovému zápasu nastoupil dvacetiletý Libor Kašík. Berani sice zabrali, po pěti zápasech však vyšli bodově naprázdno.

Pardubice si proti Plzni připomenuly devadesátileté výročí od založení klubu a na jejich střídačce se překvapivě objevil Miloš Říha, který byl koučem úřadujících mistrů jmenován krátce před zápasem namísto odvolaného Mojmíra Trličíka.

Východočeši sice hned dvakrát museli dotahovat náskok Škodovky, tři body jim ale 69 vteřin před vypršením základní hrací doby vystřelil Bartek. „Pytlák" Říha tak svůj návrat po šesti letech do Pardubic oslavil výhrou, vedoucí Plzeň už popáté v řadě padla.

Třinecký Růžička překonal klubový střelecký rekord

Třinec po deklasování Komety 7:3 na jejím ledě poskočil už na druhé místo, na vedoucí Plzeň přitom ztrácí už jen pět bodů. Branky Brňanů zařídil hattrickem Leoš Čermák, za Oceláře se zase dvakrát prosadil Martin Růžička. Ten už v sezóně vstřelil třiatřicet branek, čímž překonal klubový rekord Třince, který v sezóně 2002/03 stanovil se 32 trefami Jan Marek.

Vítkovice zastavily sérii tří proher a porazily Kladno 4:2. Ostravané už po čtyřiadvaceti minutách vedli 4:0, na což hostující kouč Vojta zareagoval stáhnutím Cikánka z branky a nasazením jedničky Chábery. Rytíře tato změna nakopla, výsledek už však stihli jen dvěma trefami zkorigovat.

Mizérii prohloubil Liberec, který i napočtvrté v sezóně podlehl Českým Budějovicím, tentokrát 0:2. Dlouho bezbrankový stav zlomil až v 50. minutě Šimánek, v 59. minutě pojistil výhru Jihočechů Kotalík. Bílí Tygři tak už poosmé za sebou doma nedokázali bodovat naplno.

Sedmá výhra Sparty v řadě, debakl Slavie

Sedmý triumf v řadě si připsala Sparta, která zdolala nováčka z Chomutova 5:4 po samostatných nájezdech. Piráti se sice v první třetině dostali do dvoubrankového náskoku, Pražané ale třemi góly skóre otočili. Chomutov pak dokázal hned dvakrát vyrovnat a získal alespoň bod, jehož zásluhou se bodově dotáhl na předposlední Liberec. Vítěznou trefu Sparty zaznamenal ve čtvrté sérii nájezdů Jánský.

Slavia sice dokázala bodovat devětkrát z posledních deseti zápasů, z Litvínova však odjíždí s ostudným debaklem 1:7. Severočechy za poklidnou výhrou nasměrovaly v první třetině góly Zemana s Rapáčem, které dělila necelé minuta. Ještě před uplynutím poloviny zápasu vedli Chemici 5:0, po dvou třetinách dokonce 7:0. Sešívaní utrpěli nejtěžší porážku v sezóně, přesto zůstávají jediným týmem, který v sezóně inkasoval méně jak 100 branek.

Hokejová Tipsport extraliga, 42. kolo:
Karlovy Vary - Zlín 6:4
Branky: 7. a 10. Pech, 13. Bicek, 18. z trest. stříl. a 30. Zaťovič, 53. Košťál - 22. Řezníček, 37. Tesařík, 52. O. Veselý, 54. Kubiš.
Liberec - Č. Budějovice 0:2
Branky: 50. Šimánek, 59. Kotalík.
Vítkovice - Kladno 4:2
Branky: 4. a 24. Svačina, 10. Burger, 14. Huna - 37. Hlaváč, 50. Kuchler.
Sparta Praha - Chomutov 5:4 SN
Branky: 19. Sičák, 26. a 36. P. Ton, 34. Bahenský, rozh. nájezd Jánský - 12. Y. Treille, 15. D. Hruška, 35. Pulpán, 55. Kraft.
Pardubice - Plzeň 4:3
Branky: 25. Píša, 29. Buchtele, 49. Benák, 59. Bartek - 1. Havíř, 30. Balej, 40. Pletka.
Litvínov - Slavia Praha 7:1
Branky: 8. Zeman, 9. Rapáč, 19. a 21. Lukeš, 27. R. Pšurný, 34. V. Hübl, 36. Kubinčák - 45. Žejdl.
Kometa Brno - Třinec 3:7
Branky: 6., 37. a 56. Čermák - 15. a 44. Rákos, 20. Orsava, 34. Klimenta, 42. Adamský, 48. a 51. M. Růžička.