Pardubice - Plzeň 4:3Pardubice pod vedením kouče Říhy vydřely výhru nad Plzní

30. Balej 2 : 2
40. Pletka 2 : 3
49. Benák 3 : 3
59. Bartek 4 : 3

Hokejisté Pardubic porazili v 42. kole extraligy Plzeň 4:3 a ukončili tak sérii čtyř porážek za sebou. O jejich výhře rozhodl gól Martina Barteka 69 sekund před koncem. Západočeši díky tomu prohráli popáté za sebou, i nadále jsou ale v čele extraligy. Pardubice vedl poprvé ze střídačky Miloš Říha, který dnes převzal tým po odvolaném Mojmírovi Trličíkovi. Říha byl oficiálně jmenovaný do funkce manažera A týmu úřadujícího mistra.

Oba týmy nastoupily v retrodresech bez reklam, ale hlavní událostí byl comeback Říhy na pardubickou střídačku. Trenérský post převzali David Pospíšil s Jaroslavem Landsmanem a museli po 52 vteřinách polknout hořkou pilulku. Nedůraz zkušených obránců Píši s Vašíčkem a nešťastný odraz puku od Tybora se postaral to, že z nevinné akce dal expardubický Havíř první gól utkání

V 8. minutě se domácí už radovali z vyrovnání, ale místo potvrzení gólu šel na trestnou lavici Bartek pro nedovolené bránění. Pardubice měly v první třetině více ze hry, ale chyběla jim přesnější koncovka. Plzeň důrazně bránila a snažila se o rychlé protiútoky, kterými ale nezaměstnávala Růžičku.

V úvodních pěti minutách druhé třetiny se musel Růžička pořádně ohánět a zlikvidoval spršku střel plzeňských hráčů. Pardubicím vyšly přesuny ve složení útočných trojic a dokázali otočit skóre zápasu. Ve 25. minutě vyrovnal Píša a ve 29. minutě Buchtele poslal domácí do vedení. Z toho se ale domácí dlouho neradovali. O minutu a půl bylo srovnáno, gólu Baleje ale zřejmě předcházel neodpískaný faul plzeňského hráče.

Západočeši měli dvě šance strhnout vedení na svou stranu, ale příležitosti Straky a Kratěny brankář Růžička likvidoval. Kapituloval až necelou minutu před druhou přestávkou, kdy ujeli Kovář s Pletkou, který neměl problém trefit odkrytou branku.

Ve třetí třetině byli hosté opět agilnější, na domácí hráče platila jejich rychlost a důraz. Velkou šanci navýšit plzeňské vedení měl ve 44. minutě Vlasák, ale Růžičku prostřelit nedokázal. Ve 49. minutě se ale radovali Východočeši, když Benák od modré překvapil plzeňskou obranu i gólmana Mazance, který se po zranění vrátil do branky Indiánů.

Oba týmy se snažily rozhodnou utkání v řádné hrací době. V 55. minutě byli blízko vedení opět domácí hráči, ale Cetkovský se neprosadil. Po Mozíkově chybě poté střílel Zohorna vedle. V 59. minutě už ale rozhodl Bartek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Škoda Plzeň 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. Píša (Endál), 29. Buchtele (Kousal, Radil), 49. Benák (Bartek, Cetkovský), 59. Bartek (T. Zohorna) - 1. Havíř (Pletka), 30. Balej (Johnson, St. Pierre), 40. Pletka (Jan Kovář, Kratěna). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Kis, Pešek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 9323.
Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Mocek - Bartek, T. Nosek, Somík - Endál, T. Zohorna, Tybor - Radil, Cetkovský, Buchtele - J. Veselý, Kousal, Semorád. Manažer: Říha, trenéři: Pospíšil a Landsman.
Plzeň: Mazanec - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Slovák, St. Pierre, Havíř, Boháč, od 41. navíc Mozík - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Hollweg - Petruška, Lev, Johnson - Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.