Slavia si poprvé v sezóně vyšlápla na Vítkovice, Budějovice otočily zápas s Kometou

oc, škvSport.cz

Hokejisté Slavie zvítězili v dohrávaném utkání 33. kola Tipsport extraligy nad Vítkovicemi 4:2 a připsali si tak první vítězství nad Ostravany v sezóně. České Budějovice v dohrávce 19. kola prohrávaly na domácím kluzišti s Kometou Brno o dva góly, nakonec však zvítězily 3:2 po samostatných nájezdech.

Mizernou bilanci měli hokejisté Slavie z předchozích dvou zápasů s Vítkovicemi. Nejenom že nedokázali získat ani jeden bod, ale dokonce nevstřelili ani jednu branku. I ve třetím zápase sezóny začali lépe Vítkovičtí. Svačina objel v 8. minutě branku, nahrál Slobodovi, který otevřel skóre. Pražanům se ale podařilo zápas otočit ve druhé třetině, kterou Slavia vyhrála 3:1. Prosadili se Micka, Krenželok a Skokan.

Hosté se snažili zápas zdramatizovat v poslední třetině, ale vstřelit vyrovnávací branku se jim nedařilo. V závěru zápasu domácí navíc využili toho, že se Ostravané pokusili o hru bez brankáře a Tomica potvrdil čtvrtým gólem výhru Slavie. Pražané si připsali tři body a upevnili si čtvrtou pozici, Vítkovice klesly na desátou příčku.

Květoň se postaral o obrat v zápase s Kometou

Kometa, které se v posledních zápasech příliš nedaří, se představila na ledě Českých Budějovic. Jihočechy naopak před zápasem zdobila série čtyř výher v řadě. Brňané na ledě Mountfieldu začali výborně. Už ve 4. minutě z přečíslení dva na jednoho profitoval Zohorna. Na začátku druhé třetiny se navíc prosadil zblízka Dočekal. Zdramatizování zápasu zařídil Frühauf, který tvrdou střelou snížil.

Hrdinou zbytku zápasu se stal Květoň. Budějovický útočník nejdříve zařídil tři a půl minuty před koncem třetí třetiny prodloužení poté, co se prosadil v přesilové hře přesně mířenou střelou do horní části branky. Zápas nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy a právě Květoň byl jediným úspěšným exekutorem. Budějovice se posunuly na deváté místo, tři body za svého úterního soupeře z Brna.

Hokejová Tipsport extraliga:
Dohrávka 19. kola:
Č. Budějovice - Kometa Brno 3:2 po sam. náj.on-line
Branky: 34. Frühauf, 57. Květoň, roz. náj. Květoň - 4. Zohorna, 24. Dočekal.
Dohrávka 33. kola:
Slavia Praha - Vítkovice 4:2on-line
Branky: 21. Micka, 26. Krenželok, 27. Skokan, 59. Tomica - 8. Sloboda, 25. Stehlík.