Třinec bez problémů porazil Jihlavu

I průměrný výkon hokejistům Třince bohatě postačil k jednoznačnému vítězství 5:1 nad Jihlavou. Dukla vzdorovala jen deset minut, pak odpadla a doplatila na hrubky v obraně. Idylický večer Ocelářům pokazil jen hostující Vostřák, který čtrnáct minut před koncem připravil Vojtka o čisté konto.

Hosty, kterým patří v tabulce soutěže poslední místo, v Třinci zahubila vlastní neschopnost. Přestože v úvodu byli aktivnější, umořila je bezzubá koncovka a nedobytná hráz jménem Vojtek. Domácí gólman se reflexivně vypořádal s pokusem Valy a zlikvidoval hlavně samostatný nájezd Padělka, po němž se nováček začal řítit do maléru.

Stačil krátký výpadek v defenzivě, dvě chyby při bránění a Třinec za 46 sekund srazil soka do kolen. Do rozvrácené obrany udeřil Skořepa a Oceláře uklidnil nekrytý Bonk, který bekhendem pohodlně trefil odkrytou branku.

Domácí nabyli sebevědomí a navzdory rozháranému výkonu ovládli nezáživnou partii. Jihlava po nadějném úvodu zvadla, neoživily ji ani změny v sestavě a hra na tři pětky. Hosté sice přestáli sérii čtyř oslabení, ale když se konečně dočkali přesilovky, vyrobil Ficenc kiks v útočném pásmu a Skořepa sólo přes polovinu kluziště proměnil v pojistku povinného vítězství.

Na druhé straně Vojtek svůj tým uchránil i při 74 sekund dlouhé přesilovce Dukly pět na tři, kterou hosté sehráli staticky a na jedinou střelu se v ní zmohl Bakus.

Tragické minely v jihlavské obraně vyšperkoval Dobrovolný, který za čáru kuriózně zasunul Peterkovu střelu. Vojtek se ceněné nuly přesto nedočkal, protože čtrnáct minut před koncem ho po Bakusově vyhraném vhazování prostřelil bez přípravy Vostřák. Pohodu vyhraného utkání to domácím ale nevzalo. Podhradský nejprve trefil tyčku a rozdíl vrátil do čtyřgólové podoby až Polanský. Hosté bídným výkonem pouze potvrdili, že patří mezi hlavní kandidáty na účast v baráži.

Pavel Marek (Třinec): "Čekali jsme úpornou obranu Jihlavy, proto byl začátek z naší strany křečovitý. Uklidnily nás však první dva góly. Pak jsme se už rozehráli a až na přesilovky jsme odvedli vcelku dobrý výkon."

Petr Vlk (Jihlava): "Věřili jsme, že bychom mohli bodovat a prvních deset minut jsme ani nehráli špatně. Ale potom jsme začali dělat hrubky, nad kterými zůstává rozum stát. Třinci jsme vlastními chybami nabídli šance, kterých domácí využili ke vstřelení gólů."

Oceláři Třinec - Dukla Jihlava 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Skořepa (Hašek), 13. Bonk (Peterek, Král), 34. Skořepa (Král), 43. Peterek (M. Rozsíval), 58. Polanský (Zbořil) - 46. Vostřák (Bakus). Rozhodčí: Jebavý - Český, Kostka. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3435.
Třinec: Vojtek - Hunkes, J. Malinský, Podhradský, Mezei, M. Rozsíval, Chvátal - Martynek, Polanský, Zbořil - Hašek, Skořepa, Pavelek (41. Vítek) - Peterek, R. Král, Bonk. Trenéři: Marek a Mach.
Jihlava: Suchan - Ficenc, Kuchyňa, P. Punčochář, Dobrovolný, Zajac, Malena - Vostřák, Bakus, Vala - Hlouch, A. Padělek, Čachotský - Lubina, Mareš, Appel - Marián Havel, Altrichter, Šmarda. Trenéři: Vlk a Fiala.