Litvínov v poslední třetině otočil zápas ve Zlíně

Druhou prohru na domácím ledě v krátké době utrpěli hokejisté mistrovského Zlína. Hamé mělo po čtyřiceti odehraných minutách dvoubrankový náskok, Chemopetrol ale zvratem ve třetím dějství dokonale domácí zaskočil a zvítězil 4:3. Lídrem hostů byl útočník Daniel Branda, který jeden gól vstřelil a na dva nahrál.

K vidění byl rychlý, útočný hokej, při němž bylo na ledě stále rušno a bleskové akce se střídaly na obou stranách. Z řady šancí v úvodní části hry se ujaly jen Kováčikova střela pod víko litvínovské branky v době, kdy byl Zlín v oslabení, a vyrovnávací gól Hranáče, jenž prostřelil skrumáž před Murínovou svatyní.

V nástupu do druhé třetiny nejprve Erat po učebnicové akci celé Leškovy pětky z blízka překonal litvínovského Jarinu a vzápětí Mokrejš usměrnil střelu Romana Hamrlíka potřetí do branky hostů.

Severočeši však nerezignovali, slepenými góly Brandy a Ručinského opět srovnali výsledek a v 50. min. je obránce Ťupa poslal do vedení. Znervóznělí domácí pak neuspěli ani v power play.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Z naší strany mohu kladně hodnotit jen první třetinu a začátek druhé. O přestávce před posledním dějstvím jsme se snažili hráče vyburcovat, aby si nemysleli, že se soupeř porazí sám. Ale přesto jsme měli katastrofální vstup do třetí třetiny. Litvínov toho využil a zaslouženě získal tři body."

Vladimír Jeřábek (Litvínov): "Po dlouhé době jsme ve Zlíně podali velmi dobrý výkon. Postihl nás jen výpadek v úvodu druhé části. Pak jsme si vypracovali příležitosti, ale neměli jsme štěstí při zakončení. Po otočení výsledku kluci pozorně bránili a domácí už do ničeho nepustili."

Hamé Zlín - Chemopetrol Litvínov 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 8. Kováčik, 21. R. Erat (Leška, Blaťák), 23. Mokrejš (R. Hamrlík) - 14. Hranáč (Branda, L. Havel), 41. Branda (Šlégr), 43. Ručinský (Branda), 50. Ťupa (Hranáč). Rozhodčí: Mikula - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4954.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček, Vosátko - Balaštík, Leška, M. Erat - Okál, Čajánek, Jenáček (51. M. Čech) - Barinka, Kováčik, Ambruz - Mokrejš, Kristek, Záhorovský. Trenéři: Bokroš s Stuchlík.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, Poživil, Klobouček - Zálešák, Reichel, Ručinský - Trávníček, Hübl, Balázs - L. Havel, Branda, Kubinčák - Kůrka, Dunlop, Sklenička. Trenéři: Beránek st. a Jeřábek.