Vsetín rozstřílel Karlovy Vary

Hokejisté Vsetína deklasovali v utkání 25. kola Karlovy Vary a zvítězili 9:2. Západočeskému celku nepomohlo ani dvoubrankové vedení, v prostřední třetině domácí otočili skóre čtyřmi přesnými zásahy. K vítězství jim pomohly tři využité přesilovky. Hosté tak po sedmi brankách na Spartě inkasovali ve Vsetíně hned devětkrát.

Po dvanácti minutách prohrávali Valaši o dvě branky a na jejich úspěch by si vsadili jen nejoptimističtější fanoušci. Do hry ale domácí vrátila kontaktní branka Němce a ve druhé třetině rozehrál Vsetín ofenzivní symfonii, kterou dvěma góly vyšperkoval veterán Vlach.

To bylo pro faulující Západočechy  těžké k.o., z něhož se už neprobrali. Tlak domácích dosáhl drtivých rozměrů a diváci si užívali, když Mensator lovil puky ze sítě. Hosté zcela odpadli a Vsetín se hnal za svým rekordním výsledkem v tomto extraligovém ročníku.

Jan Neliba (Vsetín): "Náš výkon byl špatný deset minut. Dvě branky soupeře nás zmrazily. V přestávce jsme si vše vyříkali. Hráče jsme nabádali, že musí hrát úplně jinak. Kluci to splnili a výborně bruslili. Pro našeho diváka to byl v této sezoně asi nejlepší zápas. Dali jsme devět branek, což se nám stává zřídkakdy."

Pavel Pazourek (Karlovy Vary): "Náš výkon byl tragický. Z naší strany snesla přísnější měřítko pouze první třetina, v níž jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Jenže jsme si ho nevážili. Od druhé třetiny jsme neexistovali. A neměli jsme ani zodpovědnost, abychom dostali co nejméně branek. Po prohře na Spartě se nám to stalo podruhé za sebou. Budeme z toho muset vyvodit důsledky."

Vsetínská hokejová - Energie Karlovy Vary 9:2 (1:2, 4:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 15. Němec (Vak), 27. Vak (Němec), 31. Brabenec (Somík, Klesla), 36. Vlach, 38. Zadina (Gýna, Frolo), 44. Demel, 53. Radivojevič (Klesla, Frolo), 57. Němec (Vak), 60. Demel (Somík) - 1. Hlavačka (Kraft), 12. Alinč (Milan Procházka). Rozhodčí: Rejthar - Bláha, Pešek. Vyloučení: 7:8, navíc Mikel (Vsetín) 5 min. a do konce utkání, Košťál (Vary) 10 min a 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení 1:0. Diváci: 3110.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Němec, Mikel, Jaškin - Veselý, Brabenec, Somík - Zadina, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - Dubec, Pavliš, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Karlovy Vary: Mensator - Bauer, Harant, Krajíček, Hlavačka, Kutlák, F. Ptáček, Suur, J. Polák - Milan Procházka, Alinč, Dvořák - Hurtaj, Kraft, Tomík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Košťál, Lipianský, Krátoška. Trenéři: Pazourek a Rulík.