Liberecký Fischer oslavil premiéru gólem

Liberečtí Bílí Tygři nastoupili v zápase proti Plzni poprvé se zadákem Jiřím Fischerem, který k výhře 3:0 přispěl klíčovou úvodní brankou. Spolehlivý výkon předvedl brankář Milan Hnilička. Skončila tak série Západočechů, kteří bodovali sedm utkání v řadě.

Domácí byli od začátku důraznější v útočném pásmu, předváděli přímočarý tah na branku, ale vynikající Duba v plzeňské kleci byl pro ně velkou překážkou.

Kryl Rozsívalovo sólo a střelu Vaice, poté si poradil i se dvěma šancemi agilního Nedorosta. Hosté spoléhali především na organizovanou obranu a trpělivě vyčkávali na brejkové situace. Uprostřed druhé třetiny promarnil Liberec víc než půlminutovou početní výhodu pěti proti třem.

Bezbrankovým stavem pohnul až v přesilovce při Cibákově vyloučení svým premiérovým extraligovým gólem Fischer, který se trefil od modré čáry.

V závěru prostředního dějství dostal plzeňský kapitán Martin Straka čtyřminutový trest za hru vysokou holí. Severočeši nakonec nepřipustili drama, když na dvougólový rozdíl zvýšil P. Rozsíval a jejich vítězství pečetil při soupeřově power-play Rataj.

Karel Dvořák (asistent trenéra Liberce): "Mám radost z výsledku, ale pořád se trápíme v koncovce. Naštěstí se to dnes přece jen ve druhé polovině zápasu podařilo prolomit. Musím mužstvu především poděkovat za velkou bojovnost."

Jiří Kučera (asistent trenéra Plzně): "V první třetině byli domácí lepší a nás velice podržel brankář Duba. Potom jsme hru trochu vyrovnali a je velká škoda, že jsme před koncem druhé třetiny inkasovali gól. V závěru už jsme hráli trochu vabank a dostali jsme další branky."

Bílí Tygři Liberec - Lasellsberger Plzeň 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 39. Fischer (Jiruš, Štrba), 58. P. Rozsíval, 60. Rataj. Rozhodčí: Bolina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 4027.
Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, J. Moravec, Modrý, Duben, Fischer, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Štrba - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - V. Novák, Vaic, P. Rozsíval - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Plzeň: Duba - Nedoma, Trnka, Cartelli, Jindřich, Výtisk, M. Výborný - Martin Straka, Michal Straka, Matějovský - Paroulek, J. Straka, Cibák - Mrázek, J. Kudrna, D. Pospíšil - Míka, Kracík, Důras. Trenéři: Přerost a Kučera.