Hokejoví sudí dostali pokuty za výkon v duelu Sparty s Chomutovem

Komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje potrestala hlavní sudí Antonína Jeřábka s Martinem Homolou i čárové Jiřího Svobodu s Miroslavem Lhotským za výkon v nedělním utkání 42. kola extraligy mezi Spartou a Chomutovem (5:4 po samostatných nájezdech). Jeřábek s Homolou dostali pokutu 1000 korun, Svoboda s Lhotským byli penalizováni finanční sankcí v hodnotě celé odměny za zápas a odebráním delegace na jedno soutěžní utkání. ČSLH to uvedl v tiskové zprávě.

Sparťanský kapitán Michal Broš v diskuzi s rozhodčím.

Čároví sudí se dopustili zásadního pochybení, když přehlédli příliš mnoho chomutovských hráčů na ledě před zvýšením Davida Hrušky na 2:0 pro hosty v 15. minutě. Komise rozhodčích dala za pravdu stížnosti Sparty i v dalších dvou situacích, kdy došlo k nepotrestanému faulu, za což zodpovídali hlavní sudí.

Naopak stížnost Pražanů, že v 55. minutě vyrovnal na 4:4 kapitán Pirátů Milan Kraft díky jednoznačně úmyslnému kopnutí, byla podle komise rozhodčích neoprávněná.