Zlín - Litvínov 2:1 PPZlín poosmé za sebou zdolal Litvínov, tentokrát až v prodloužení

9. Čajánek 1 : 0
43. Černý 1 : 1
63. Tesařík 2 : 1

Hokejisté Zlína porazili ve 43. kole extraligy Litvínov 2:1 po prodloužení. Na gól domácího Petra Čajánka z první třetiny navázal až ve třetí části Jakub Černý a vyrovnal. O osmé výhře Beranů v řadě ve vzájemných zápasech rozhodl v 63. minutě obránce Radim Tesařík.

Zápas měl slavnostní úvod, neboť k jubilejnímu 1000. extraligovému utkání v kariéře nastoupil útočník Petr Leška.

V úvodu měli více ze hry Zlínští, kteří postrádali několik opor včetně gólmana Sedláčka, do sestavy se ale z marodky naopak vrátili útočníci Čech s Ondráčkem a bek Linhart. Domácí před polovinou třetiny korunovali svoji převahu gólem. V parádní přímočaré akci si Čajánek s Holíkem nadvakrát vyměnili kotouč a zlínský kapitán zblízka překonal gólmana Francouze.

Poté ve velké šanci Ondráček zblízka nepřelstil pohotového brankáře Francouze, jenž efektně chytil puk do lapačky. Před přestávkou začali vystrkovat růžky i hosté, když gólman Horčička musel likvidovat střely Jareše a Smolky. V poslední minutě se naopak Francouz vyznamenal při bekhendové střele Holíka.

Po změně stran tempo zápasu opadlo. Ve slibné šanci Hübl po pasu Lukeše prováhal možnost ke střelbě a Horčička tak měl dostatek času jeho střelu vyrazit. Oba celky se střídaly v útočení, ale vážnější šanci si nedokázaly vytvořit. Aktivnímu Čajánkovi vystavil stopku Francouz. Na druhé straně si jeho protějšek Horčička poradil s pokusy Hübla a Zemana.

Začátek třetí části patřil Litvínovu, jehož důraz vygradoval úspěšnou dorážkou Černého. Po vyrovnání narostla hostům křídla a Zlín neinkasoval jen díky Horčičkovi, jehož nedokázali překonat Hübl s Romanem Pšurným. V přerušené hře si trenér Vlach dokonce vyžádal oddechový čas, aby trochu otupil nápor soupeře.

Po polovině třetího dějství zahrozili Berani v oslabení. Do přečíslení dvou na jednoho ujeli Leška s Köhlerem, kteří si nadvakrát vyměnili puk a Köhlerovu střelu Francouz vytěsnil betonem. Vzápětí měl Zlín přesilovku, na jejímž konci se strhla šarvátka mezi Čajánkem a Brejčákem, za což oba vyfasovali čtyřminutový trest. Nerozhodný duel dospěl do prodloužení.

V čase 62:50 rozhodl o bodu navíc pro domácí Tesařík.

43. kolo hokejové extraligy:
PSG Zlín - HC Verva Litvínov 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Čajánek (Holík), 63. Tesařík (Čajánek) - 43. J. Černý (Brejčák). Rozhodčí: Müllner, Konc (oba SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4097.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Melenovský, Čech - Okál, Šlahař, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Smolka, Ludvík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.