Plzeň - Karlovy Vary 2:3Západočeské derby vyhrály Vary, Plzeň prohrála pošesté za sebou

6. Zucker 0 : 1
19. Pletka 1 : 1
24. Vachovec 1 : 2
29. Balej 2 : 2
47. Pohl 2 : 3

Plzeň

Hokejisté Karlových Varů vyhráli ve 43. kole na ledě vedoucí Plzně 3:2 a z posledních sedmi utkání se radovali již popáté. Domácí, kteří nadále vedou tabulku, naopak prohráli pošesté za sebou. Ve čtvrtém západočeském derby v sezóně Energie ani jednou neprohrávala. O vítězný gól se postaral Petr Pohl ve 47. minutě.

Utkání začalo v ostrém tempu a již první vážnější příležitost proměnili hosté ve vedoucí branku. V šesté minutě totiž po zaváhání Havíře nestačil rozjetého Zuckera zastavit vyjetím ani gólman Mazanec a při návratu do branky si srazil kotouč za svá záda. Laciná branka domácími viditelně otřásla a jen skvělý zákrok Mazance proti střele Koblasy je vzápětí zachránil od další pohromy.

Strážce karlovarského brankoviště Závorku vystrašil až bekhendový pokus Johnsona z 10. minutě, jež však skončil jen v boční síti. Do hry Indiány vrátily až přesilové hry. Tu první ještě nezužitkovali, ale v 19. minutě během další početní výhody po nezištné přihrávce Kratěny pohodlně zblízka vyrovnal Pletka.

Po přestávce ovšem našel Gulaši dlouhým pasem na útočnou modrou čáru Vachovce, který se tváří v tvář Mazancovi nemýlil. Domácí odpověděli ve 25. minutě náporem Strakova útoku, Vlasák se však zblízka nadvakrát neprosadil. Indiáni v prostřední třetině zjednodušili hru a vynutili si nápor v útočném pásmu. Ve 29. minutě navíc na brankovišti důrazný Balej vyrovnal na 2:2.

Krátce po polovině utkání Závorka dokázal zastavit střelu nekrytého Straky z mezikruží. Hosté spoléhali na brejky, při přečíslení tři na dva ale Proškovu ránu stačil Mazanec vyrazit svým levým betonem. V závěru druhé třetiny fauloval Doležal domácího Hanzlíka a dostal trest na pět minut a do konce utkání.

Při dlouhé přesilovce dokázal Závorka vleže zastavit Strakovu střelu mířící do odkryté branky a poradil si i s volejem Pletky. Hosté oslabeni přečkali, ale nápor Indiánů pokračoval. Závorka ovšem u levé tyče stačil zasáhnout proti šanci agilního Baleje a naopak ve 47. minutě na druhé straně skóroval po průniku plzeňskou obranou Pohl.

Minutu na to prostřelil po dalším rychlém protiútoku Energie Koblasa Mazance počtvrté, ale Hanzlík stačil odpálit kotouč z brankové čáry. Domácí kouč v posledních minutách posílal na led čtyři útočníky, hosté však tlaku Plzně i díky skvělému výkonu Závorky odolali i během oslabení těsně před sirénou, které bylo navíc umocněno znásobeno odvoláním Mazance.

43. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Pletka (Kratěna, Jan Kovář), 29. Balej (Vlasák, Pletka) - 6. Zucker (Košťál), 24. Vachovec (Gulaši, Prošek), 47. Pohl (Roman Vlach, Košťál). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Charvát, Lhotský. Vyloučení: 5:6, navíc Dvořák 10 min. - J. Doležal ml. 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5831.
Plzeň: Mazanec - Havíř, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Mozík, Boháč - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Kašpařík, Hollweg - Petruška, Lev, Johnson - od 26. navíc Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Gulaši, Gründling, Grman, J.Látal - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Roman Vlach, J. Doležal ml. - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, Skladaný. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.