Sparta - Budějovice 4:2Hokejisté Sparty vyhráli podeváté za sebou, přehráli Budějovice

8. Přibyl 1 : 0
16. Treille 2 : 0
21. Kotalík 2 : 1
27. Tenkrát 3 : 1
57. Mertl (trestné střílení) 3 : 2
60. Treille 4 : 2

Hokejisté Sparty porazili v 44. kole extraligy České Budějovice 4:2 a připsali si devátou výhru za sebou, čímž vyrovnali klubový rekord. Jihočeši naopak v Tipsport areně přišli o sérii šesti výher, na čemž se podílel třemi kanadskými body za gól a dvě asistence Daniel Přibyl.

Souboj dvou týmů, kterým se v poslední době daří, začali lépe domácí. I díky úvodní přesilovce si vytvořili převahu, kterou ale zužitkovali až v osmé minutě. Útočník Přibyl chytře překonal brankáře Kováře střelou od modré čáry mířící pod horní tyč. O několik sekund později byla Sparta blízko další brance, Rachůnek ale trefil jen tyč. Následně se neprosadil ani Jánský, ale nakonec se domácí druhého gólů díky Treilleho důrazu na brankovišti dočkali.

Pražané měli výraznou střeleckou převahu, hned po 22 sekundách druhé části ale Kotalík snížil. Domácí přitom marně reklamovali hru vysokou hokejkou soupeře. Inkasovaný gól ale Spartu příliš nepoznamenal a opět zatlačila Jihočechy do defenzivy. Tonův brejk ještě pozorný Kovář zlikvidoval, ale ve 27. minutě jej prostřelil Tenkrát. Navíc hned vzápětí opět přišla další velká šance, Tonova střela vypadla Kovářovi a puk skončil těsně vedle pravé tyčky.

Pod vlivem dvoubrankového vedení se domácí ve třetí části již tolik netlačili do útoku a zaměřovali se zejména na pozornou obranu. Ve 47. minutě mohl snížit Langhammer, ale Pinc chytající poprvé od svého příchodu z Liberce od začátku utkání jeho střelu vyrazil. Stejně si poradil Kovář s Hlinkovým pokusem v početní výhodě.

V 57. minutě fauloval Gřegořek v gólové šanci Mertla, rozhodčí nařídili trestné střílení, které českobudějovický útočník jistě proměnil. Závěr zápasu tak získal nečekaný náboj. Vyrovnat se ale hostům nepodařilo, i když Dej k tomu měl blízko. Naopak při power play čtyři sekundy před koncem počtvrté inkasovali, když se trefil podruhé v utkání Treille.

44. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Mountfield České Budějovice 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Přibyl (I. Rachůnek), 16. S. Treille (Krstev, Přibyl), 27. Tenkrát (J. Hlinka, Pilař), 60. S. Treille (Sičák, Přibyl) - 21. Kotalík (Harant), 57. Mertl z trestného střílení. Rozhodčí: Minář, Šindler - Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 1:5, navíc Pilař (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 5141.
Sparta: Pinc - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Jaroslav Svoboda - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Dietz - Suja, Mertl, Šimánek - Kotalík, Dej, L. Květoň - Rousek, Langhammner, Knotek - Marek, Červený, Švihálek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.