Sparta proti Kometě vybojovala rekordní desáté vítězství, Pardubice prohrály ve Vítkovicích, Slavia udolala Liberec

Rekordní desáté vítězství v řadě vybojovali hokejisté Sparty v dohrávaném utkání 13. kola Tipsport extraligy. Pražané vyhráli před vlastním publikem nad Brnem 4:2. Důležité tři body získali v předehrávaném zápase 48. kola Vítkovice, které na vlastním ledě porazily Pardubice 2:1 a utekly východočeskému rivalovi na rozdíl osmi bodů. Na třetí Třinec se bodově dotáhla Slavia, která zvítězila nad Libercem 4:3.

Sparta v minulém kole vyrovnala klubový rekord v počtu vítězných zápasů v řadě - Jandačovi svěřenci se radovali z výhry devětkrát v řadě. V cestě za desátým zářezem stáli Pražanům hráči brněnské Komety, kteří v poslední době neoplývají oslnivou formou. A na ledě byl rozdíl v pohodě obou týmů znát. Po brance Hlinky z přesilové hry a nádherné kombinaci, kterou zakončil Krstev, vedli domácí o dva góly.

Přesto se hostům podařilo vyrovnat. Pomohly jim k tomu dvojnásobné početní výhody. V obou případech překonal Pince Slovák Kováčik. Ve třetí třetině však domácí rozhodli o svém vítězství, když se prosadili Přibyl a Forman. Pražané tak vyhráli i desátý zápas v řadě, nechávají zapomenout na mizerný vstup do sezóny a přepsali klubovou historii.

Pardubice v problémech

Vítkovice dokázaly v důležitém boji o play-off porazit obhájce titulu z Pardubic, kterému utekly na rozdíl osmi bodů. Ostravané, kterým se doma v posledních zápasech příliš nedařilo, využili úvodní dvě přesilovky. V 11. minutě nejdřív Káňa tečoval Ujčíkovu střelu od modré a ve druhé části se pak prosadil Kudělka.

Mistrovský celek, který zdaleka nemá jistou účast ani v předkole vyřazovacích bojů, se pokusil zápas zdramatizovat ve třetí třetině. Po brance Buchteleho se Východočeši radovali z vyrovnávacího gólu. Jenže sudí po poradě s kolegou u videa gól neuznal. Svěřenci Miloše Říhy tak mohli litovat i neproměněného trestného střílení, který ještě ve druhé části nedokázal zužitkovat Radil.

Slavia si poradila s Libercem

Liberec, který se snaží co nejvíce stáhnout náskok Karlových Varů, se představil na ledě Slavie, která zase usiluje o účast v první šestce. Ráz zápasu určilo Výtiskovo nešťastné vyhození kotouče. V té době totiž hráli Bílí Tygři ve dvojnásobném oslabení. Když otevřel Slovák Koma skóre zápasu, pokračovala Slavia v přesilovce pět na tři a dvoubrankový náskok zajistil Růžičkovým svěřencům Krenželok.

Tygři v průběhu zápasu bojovali, ale stále tahali za kratší konec. Na vítězství Slavie se velkou měrou podílel Hertl, který vsítil třetí a čtvrtý gól. Podještědský celek i po dohrávaném utkání ztrácí na Karlovy Vary nadále sedm bodů, Slavia se bodově dotáhla na třetí Třinec.

Hokejová Tipsport extraliga
48. kolo:
Vítkovice - Pardubice 2:1
Branky: 11. Káňa, 27. Kudělka - 54. Buchtele.
21. kolo:
Slavia - Liberec 4:3
Branky: 29. Hertl, 49. Hertl, 8. Koma, 9. Krenželok - 25. Bulík, 38. Pospíšil, 58. Čakajík.