Sparta - Brno 4:2Sparta vyhrála podesáté za sebou, skolením Komety překonala klubový rekord

13. Hlinka 1 : 0
30. Krstev 2 : 0
37. Kováčik 2 : 1
38. Kováčik 2 : 2
46. Přibyl 3 : 2
60. Forman 4 : 2

Hokejisté Sparty porazili v dohrávce 13. kola Tipsport extraligy Brno 4:2 a připsali si tak už desátou výhru v řadě, čímž překonali klubový rekord. Pražané sice ztratili na konci druhé třetiny dvougólový náskok, když se v přesilovkách pět na tři dvakrát trefil Kováčik, ve 46. minutě ale o jejich vítězství rozhodl Přibyl. Kometa si připsala už šestou porážku za sebou a zůstává devátá.

Přes deset minut Spartu prakticky k ničemu nepustila, pak však Kometa doplatila na „blikanec" Jakuba Svobody. Jak jinak totiž nazvat zákrok na svého jmenovce Jaroslava, kterého bodl špičkou hokejky a po zásluze putoval s trestem do konce zápasu předčasně pod sprchy.

Brno nejenže přišlo o jednoho ze svých klíčových hráčů, v dlouhém pětiminutovém oslabení navíc po Hlinkově trefě i inkasovalo. A to ještě mohlo být rádo, že ve 20. minutě nepřidal druhý zásah Pilař, když z dorážky přestřelil odkrytou branku. Moravané byli v první třetině směrem dopředu jen pramálo nebezpeční, o čemž svědčí jen tři střely mířící na gólmana Pince.

Od druhé části hry Venerovi svěřenci přidali a obraz hry se vyrovnal. Jenže byla to nejprve znovu Sparta, kdo se prosadil. Rachůnek napřáhl v útočném pásmu snad až ke stropu haly, místo očekávané střely však nezištně našel Krsteva, na kterého zívala prázdná branka. Hosté nesložili zbraně, ve 33. minutě se před Pince protáhl Tomáš Svoboda, trefil ale jen levou tyč.

Hned vzápětí Brno mělo možnost hrát 70 vteřin v pěti proti třem, Pinc však domácí podržel, když lapil tutovky Čermáka se Zohornou. O dvě minuty později však přišla další dvojnásobná přesilovka pro hosty, ve které Kováčik dělovkou snížil. A aby se to nepletlo, stejná příležitost se Kometě naskytla před druhou přestávkou ještě jednou a opět Kováčik srovnával na 2:2.

Ve 46. minutě ale vrátil Pražanům vedení Přibyl, když v početní výhodě dorazil za Trvaje střelu Philippa. Brněnský brankář pak ale vychytal Bahenského, při střele Rachůnka mu zase pomohla horní tyčka. V poslední minutě už ale kapituoval, když jej překonal Forman. Zatímco Sparta desátou výhrou v řadě překonala klubový rekord, Kometa zaznamenala už šestou prohru za sebou.

Dohrávka 13. kola hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. J. Hlinka (P. Ton), 30. Krstev (I. Rachůnek, S. Treille), 46. Přibyl (Philipp, I. Rachůnek), 60. Forman (Jánský, Bahenský) - 37. Kováčik (T. Svoboda), 38. Kováčik (Čermák, Petrovický). Rozhodčí: Hribik, Husička - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:5, navíc Jakub Svoboda 5 minut a do konce utkání, J. Hruška (oba Brno) 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 5353.
Sparta: Pinc - Pilař, Sičák, Milam, Krstev, Philipp, Jan Hanzlík, D. Kočí - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Jaroslav Svoboda - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman - od 25. navíc Pacovský. Trenéři: Jandač a Votruba.
Brno: Trvaj - Dujsík, Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec, Valach, M. Hruška - H. Zohorna, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Erat, Holec, Petrovický - Dočekal, Koreis, Burian. Trenéři: Venera, Oslizlo a Zubíček.