Svého bývalého spoluhráče a jmenovce píchl holí do břicha a okamžitě skončil

Jen necelých dvanáct minut trval zápas na Spartě pro hokejového útočníka Komety Jakuba Svobodu. Druhý nejproduktivnější hráč Brna v sezóně píchl při napadání hokejkou do břicha svého jmenovce a bývalého spoluhráče Jaroslava Svobodu a od nekompromisního sudího Radka Husičky ke svému údivu vyfasoval trest na pět minut a do konce zápasu. Pražané dlouhou přesilovku přetavili v úvodní gól a i kvůli němu nakonec vyhráli 4:2.

„Kubu Svobodu jsem chtěl našemu obránci (Karlu Pilařovi) zablokovat. On se akorát rozjížděl a píchl mě do břicha. Nebylo to nic, co by chtěl. Rozhodčí to ale posoudil takhle," přibližoval inkriminovaný moment postižený Jaroslav Svoboda, který v minulých třech sezónách oblékal právě dres brněnské Komety.

Po skončení zápasu si oba Svobodové již v civilu celý moment v kamarádském duchu vysvětlovali, na Jakubovi ale bylo vidět, jak jej trest do konce zápasu překvapil.

„Pro mě to bylo hodně emotivní utkání, klukům přeju jenom to nejlepší," nezapíral sparťanský útočník Jaroslav Svoboda, že tříleté angažmá v moravské metropoli nejde jen tak vymazat z paměti.

Kometa však v Holešovicích prohloubila své trápení, prohrála už pošesté za sebou a v závěrečných osmi kolech základní části ji čeká tuhý boj o udržení se na pozicích pro předkolo play-off. „Každý, kdo na zápase byl, musel cítit, že pohodu teď v Brně nemají, hráči si tolik nedovolí. Znám je, protože dokáží hrát úplně jinak," tvrdí Jaroslav Svoboda.

Jakub Svoboda ve středu dostal od disciplinární komise hokejové extraligy trest na tři zápasy.