Rubriky:

Tipsport extraliga

Vedení hokejové Komety po černé sérii nepanikaří. Hráčské ani trenérské změny nechystá

30. ledna 2013 20:10

Vedení hokejové Komety Brno zatím nepanikaří. Ani po šesti extraligových porážkách nehodlá sáhnout k trenérským či hráčským výměnám. Přitom z posledních 16 zápasů Kometa pouze jednou získala tříbodové vítězství, přesto má kouč Zdeněk Venera dál důvěru funkcionářů.

 

Petr Horník, Právo

"Před rokem jsme byli v podobné situaci. A dostali jsme se až do finále. Loni jsme Veneru oslavovali, přece nemůže být najednou špatným trenérem," řekl majitel Komety Libor Zábranský, který upřednostňuje jednání s chladnou hlavou.

"Potřebujeme v současné době klid, na ničím nepodložené spekulace přece nebudeme reagovat," tvrdí Zábranský, jenž věří, že se situace v nadcházejících dvou zápasech otočí a úspěch týmu psychicky pomůže.

Výsledkové nezdary neřeší Zábranský ani pokutami. "Hráči jsou motivovaní postupem do šestky, pokud se to nepodaří, tak sami pocítí finanční postih. Na hráčích i trenérech je jasně vidět snaha o bojovnost a zvrat současné situace. Pokuty by nic neřešily," dodal majitel klubu.

V hledáčku Komety není den před koncem přestupního termínu nová posila. "Netvrdím, že bychom se nerozhlíželi po případných posilách. Ale angažovat hráče po doléčení zranění do čtvrté řady nemá smysl. Muselo by se jednat o výraznou posilu. A takový hráč momentálně na trhu není," uvedl sportovní manažer Komety Pavel Zubíček, který minulý týden rozšířil trenérský tandem Venera, Lubomír Oslizlo.

Před reprezentační přestávkou čeká hokejisty Komety ještě páteční utkání v Českých Budějovicích, v neděli pak hostí Litvínov.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..