Kladno i napodruhé úspěšné ve Vítkovicích

Hostující hokejisté z Kladna dokázali vyhrát v Ostravě v této sezóně i podruhé. Rozhodující krok ke tříbodovému zisku udělali ve druhé třetině. V ní během necelé minuty otočili výsledek a obstáli i v 90vteřinovém početním oslabení tří proti pěti.

Kladnu výborně zachytal Orct, zazářili František i Tomáš Kaberleové a M. Procházka.

Domácí propadli v koncovce, až na Kubinu jim nezahráli obvyklé opory a tentokrát je nepodržel ani brankář Pinc, který musel být po čtvrtém gólu střídán uzdraveným Pruskem.

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Neměli jsme špatný začátek, ale brzy jsme po vlastní chybě inkasovali. Hráči neplnili taktické pokyny a rozhodujícím momentem byla nevyužitá přesilovka pěti proti třem. Budeme muset asi udělat v týmu nějaký výraznější zásah."

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Měli jsme těžký program. Zápasy se Spartou a v Pardubicích se na hráčích projevily, ale musím je pochválit. Výsledek jsme v závěru v pohodě uhlídali a Vítkovice nepustili do do brankové šance."

Vítkovice - Kladno 2:4
Třetiny: 1:1, 1:3, 0:0. Branky a nahrávky: 8. Hudec, 29. J. Štefanka (Philipp) - 14. Martin Procházka (Patera, Bílek), 22. Ševc (T. Kaberle, Martin Procházka), 22. Gardoň (F. Kaberle, Jelínek), 36. Horna (T. Kaberle). Rozhodčí: Rejthar - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:6, navíc Zajíc (Kladno) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3953.
Vítkovice: Pinc (36. Prusek) - Kubina, Philipp (41. Rimmel), Černošek, Malík, Mocek, Hudec - I. Padělek, J. Štefanka (41. Turek), D. Moravec - Varaďa, Burger, L. Krayzel - Irgl, Šimíček, Hubáček - Tomášek, Hulva, Krenželok. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Jelínek, F. Kaberle, V. Čech, Kasík - Bílek, Patera, Martin Procházka - Martin Frolík, Gardoň, M. Hořava - Kysela, Zajíc, Horna - Kalla, Hrdina, Klimt - od 38. do 39. navíc Hluchý. Trenéři: Tatíček a Evan.