Plzeň utrpěla doma debakl s Litvínovem

PLZEŇ

Po první vyrovnané třetině propadli plzeňští hokejisté v utkání s Litvínovem v obraně, když ve druhé části čtyřikrát inkasovali a zaslouženě vysoko s oslabenými Severočechy prohráli. Útočnější domácí měli na začátku převahu, i několik možností skórovat, ale junior Fiala v hostující brance jim to nedovolil.

Také litvínovská obrana pracovala spolehlivě, ale v okamžiku, kdy měli hosté převahu jednoho hráče na ledě, chybovali. Toho využil plzeňský Martin Straka a Pospíšil dostal svůj celek do vedení. Ještě do přestávky však po chybě Matějovského a dvojí teči Kůrka vyrovnal.

Ve druhé části začali Litvínovští s daleko větší aktivitou, Kubinčákovu prudkou přihrávku od mantinelu si srazil Paroubek do vlastní branky a domácí obranná hra se sesypala. Všechny další branky hostů pak padly po plzeňských hrubých chybách, po čtvrtém gólu brankáře Duby střídal Pejchar.

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Je to moje největší prohra, co působím u mužstva. Situace pro nás je nyní po třech prohrách velmi nepříjemná."

Josef Beránek, trenér Litvínova: "Hodnotí se mi to velmi dobře, jsem spokojen, byl to náš perfektivní kolektivní výkon, i když nám chyběli Reichel, Zálešák, Gombár a brankář Jarina. Fiala ho velmi dobře zastoupil, a u něho to všechno začalo."

Plzeň - Litvínov 1:7
Třetiny: 1:1, 0:4, 0:2. Branky a nahrávky: 14. D. Pospíšil (Martin Straka) - 19. Kůrka (Klobouček), 28. Kubinčák (Klobouček, Ťupa), 31. L. Havel (Ručinský, Branda), 36. Trávníček (Skuhrovec, Balázs), 39. Branda (L. Havel, Ručinský), 51. L. Havel (Branda, Ručinský), 55. Trávníček (Balázs, Fiala). Rozhodčí: Jebavý - Kareš, Charvát. Vyloučení: 6:10. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 5207.
Plzeň: Duba (36. Pejchar) - Výtisk, Špaček, Nedoma (23. Cartelli), Trnka, Jindřich, M. Výborný - Martin Straka, Kracík, Matějovský - Mrázek (23. J. Straka), Jaroslav Kudrna, D. Pospíšil - Paroulek, Michal Straka, Cibák. Trenéři: Přerost a Kučera.
Litvínov: Fiala - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, Poživil - L. Havel, Branda, Ručinský - Trávníček, V. Hübl, Balázs - Kůrka, Kubinčák, Klobouček - Přeučil, Heinisch, Sklenička. Trenéři: Beránek a Jeřábek.