Pardubice opět na mistra nevyzrály

PARDUBICE

I ve třetím zápase letošní sezóny vyšli hokejisté Pardubic z duelu s úřadujícím mistrem naprázdno. Duhová aréna sledovala pohledný hokej, v němž Zlín nekompromisně trestal sebemenší chyby a udělil tak domácím lekci v lehkosti proměňování gólových šancí.

Nabuzení domácí od první minuty vlétli na soupeře útočnou lavinou, v níž Mikeska využil závaru v přesilovce k otevření skóre. Do té doby zakřiknutí hosté zrychlili pohyb, vysunuli forčekink, což Pardubicím dělalo velké problémy v rozehrávce.

Zlín dokonale trestal špatné vyhození kotouče domácích a dvěma góly své nejproduktivnější lajny otočil skóre.

I v druhém dějství diváci shlédli kombinační koncert obou mužstev, ale domácí byli vždy o krok pozadu a museli dotahovat dvoubrankový náskok soupeře.

Ve 44. minutě druhý gól Balaštíka notně nahlodal domácím sebevědomí k dalšímu zvratu, následný gól Mokrejše dokonce vyhnal z branky Lašáka, kterého nahradil Kameš. Ze závěrečného křečovitého tlaku Východočeši vydobyli pouze snížení Divíškem.

Pardubice - Zlín 4:6
Třetiny: 1:2, 2:2, 1:2. Branky a nahrávky: 3. Mikeska (Hejduk, Pištek), 24. Koukal (Vyhlídal), 33. Pištek (Mikeska), 53. Divíšek (Hemský, Čáslava) - 7. M. Erat (Balaštík, Leška), 12. Balaštík (Leška), 23. Záhorovský (Čajánek), 30. Čajánek (R. Hamrlík, Balaštík), 44. Balaštík (Leška, M. Hamrlík), 49. Mokrejš (Kristek). Rozhodčí: Turčan - Pešek, Sichrovský. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:3. Diváci: 9225.
Pardubice: Lašák (49. Kameš) - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Linhart, Havíř, Vyhlídal, Mudroch - Hemský, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Pištek - Tvrdík, Divíšek, Rolínek - Průcha, Koukal, Kolář. Treneři: Martinec a Šejba.
Zlín: Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - Okál (21. - 30. Jenáček), Čajánek, Záhorovský - Barinka, Kováčik, M. Čech - Mokrejš, Ambruz, Kristek. Treneři: Bokroš a Stuchlík.