Tipsport extraliga

Liberec slaví, poprvé porazil Spartu

30. listopadu 2004 21:11 - LIBEREC

Hokejisté Liberce poprvé v historii dosavadních dvanácti vzájemných extraligových utkání porazili Spartu. O skalpu lídra tabulky rozhodl hned v úvodu Čermák. Hvězdami zápasu se kromě střelce stali oba brankáři. Domácí Hnilička vychytal už počtvrté v sezóně čisté konto.

Početnou marodkou útočníků sužovaní Severočeši vstoupili do utkání s velkou vervou a už po 35 vteřinách vedli, když Čermák po Štrbově přihrávce ze skrumáže překonal Pöpperleho.

Oba celky se dál snažily o ofenzívní pojetí, ale nezapomínaly ani na obranu. V prostředním dějství mohl při svém premiérovém startu za Liberec zvýšit Sailer, zapůjčený na měsíční hostování z Č. Budějovic.

Domácí si pak vedení udrželi, efekt neměla ani závěrečná snaha Pražanů.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Hráče jsme upozorňovali, že proti Spartě se musí hrát především srdcem. Vítězství s favoritem ligy má pro nás obrovskou hodnotu, protože jsme na něj dlouho čekali."

Leo Gudas, asistent trenéra Sparty: "Je hloupé prohrát jediným gólem z první minuty. K nátlakové hře jsme se dostali až v závěrečné třetině, ale Hnilička byl nepřekonatelný."

Liberec - Sparta 1:0
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0. Branka a nahrávka: 1. Čermák (Štrba). Rozhodčí: Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 4490.
Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Fischer, Duben, Modrý, Jiří Hanzlík, Holub - Čermák, Rataj, Štrba - V. Novák, Vaic, P. Rozsíval - Klimenta, V. Nedorost, Sailer - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Sparta: Pöpperle - L. Procházka, Majeský, Dobroň, Schnabel, Pilař, Jan Hanzlík, J. Kasík - Ton, Broš, Chabada - Olesz, J. Marek, Netík - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - Kašpařík, Dragoun, Kotrla. Trenéři: Lener, Jelínek a Gudas.