Hokejisté Sparty zdolali v pátečním utkání 45. kola Tipsport extraligy Třinec na jeho ledě 5:4 a připsali si jedenácté vítězství v řadě. Sérii sedmi porážek za sebou ukončila Plzeň, která doma zdolala Vítkovice 3:0 a udržela první příčku v tabulce. Kladno podlehlo Chomutovu 2:3 v prodloužení. V bitvě o předkolo play-off porazily České Budějovice před vlastním publikem Brno 6:3. Stejným rozdílem si poradil také Zlín s Libercem. Slavia udolala ve svém hájemství Pardubice až v prodloužení. Bonusový bod jí zařídil v přesilovce Kuboš.

Ivan Rachůnek (vpravo) pomohl Spartě dvěma góly a jednou asistencí k výhře v Třinci.

Dvěma góly a jednou přihrávku přispěl k výhře Sparty v Třinci Ivan Rachůnek. Svěřenci trenéra Josefa Jandače přečkali v první třetině dvojnásobnou přesilovku Ocelářů a naopak sami v oslabení skórovali. Síť rozvlnil Daniel Přibyl, který si v zápase připsal i dvě asistence.

Pražané v dalším průběhu střetnutí navyšovali náskok a po čtyřiceti minutách vedli 4:1. Slezané sice ve třetí dvacetiminutovce mocně dotahovali, vyrovnat se jim ale už nepodařilo. Třinečtí zaznamenali třetí porážku za sebou a v tabulce klesli na páté místo. Naopak holešovický tým nadále stoupá vzhůru a je třetí.

Indiáni utnuli sérii porážek

Plzeň rozmělnila střelecký prach v souboji s Vítkovicemi rovnoměrně do všech třetin a poprvé od 6. ledna se radovala z tříbodového zisku. První nulu v sezóně vychytal gólman Marek Mazanec, který kryl patnáct střel soupeře. V sestavě Škodovky se již objevil Petr Vampola. Nová ofenzivní posila Západočechů nastoupila ve formaci s Martinem Strakou a Tomášem Vlasákem.

Zlín poprvé v sezóně zdolal Liberec

Na zaváhání Indiánů čekal Zlín, který by se v případě výhry v normální hrací době posunul do čela tabulky. Berani zlomili odpor předposledního Liberce až v závěrečné části, kdy třikrát skórovali. Celkem využili v zápase tři početní výhody a poprvé v tomto ročníku dokázali podještědský celek porazit. Hattrickem se blýskl Jaroslav Balaštík. Bílí Tygři promarnili příležitost přiblížit se dvanáctým Karlovým Varům, na které nadále ztrácejí sedm bodů.

Důras zařídil Pirátům výhru

Nováček z Chomutova na ledě Rytířů dvakrát prohrával, přesto si nakonec odvezl z Kladna dva body za výhru 3:2 v prodloužení. Hrdinou utkání se stal útočník Michal Důras, jenž vstřelil dvě branky včetně té rozhodující.

Kometa posedmé v řadě padla

V důležitém duelu o předkolo play-off zdolaly České Budějovice před svými diváky Brno 6:3. Jihočeský Mountfield připravil Kometě sedmou porážku v řadě. Definitivně rozhodl o výsledku až v závěru, kdy se trefili Suja a Langhammer.

Kuboš vystřelil Slavii dva body

Slavia podesáté v řadě doma vyhrála. Tentokrát porazila mistrovské Pardubice 2:1 po prodloužení. "Sešívaní" jsou v tabulce čtvrtí a chystají se na vyřazovací část. To Východočeši mají odlišné starosti. Jejich manko na pozici zajišťující alespoň předkolo play-off činí i po utkání v O2 areně stále pět bodů.

Hokejová Tipsport extraliga, 45. kolo:
Třinec - Sparta 4:5on-line
Branky: 24. Klimenta, 51. Zíb, 57. Orsava, 60. M. Růžička - 16. a 31. I. Rachůnek, 10. Přibyl, 27. Jar. Svoboda, 50. Bahenský.
Zlín - Liberec 6:3on-line
Branky: 3., 49. a 54. Balaštík, 19. a 22. Zámorský, 57. Leška - 1. P. Nedvěd, 7. Filippi, 38. T. Pospíšil.
Plzeň - Vítkovice 3:0on-line
Branky: 10. Havíř, 37. Johnson, 46. J. Kovář.
Kladno - Chomutov 2:3 po prodl.on-line
Branky: 12. Melka, 35. Patera - 32. a 62. Důras, 35. Pavlas.
Č. Budějovice - Brno 6:3on-line
Branky: 17. Ptáček, 20. Mertl, 31. Červený, 44. Dej, 57. Suja, 59. Langhammer - 29. Žižka, 45. T. Svoboda, 48. J. Hruška.
Slavia - Pardubice 2:1 v prodl.on-line
Branky: 4. Žejdl, 62. Kuboš - 49. T. Nosek.