Slavia - Pardubice 2:1 PPPardubice prohrály na Slavii v prodloužení a na předkolo dál ztrácejí pět bodů

4. Žejdl 1 : 0
49. Nosek 1 : 1
62. Kuboš 2 : 1

Hokejisté Slavie zvítězili ve 45. kole Tipsport extraligy nad Pardubicemi 2:1 po prodloužení, když vítěznou trefu zaznamenal v přesilovce Kuboš. Pražané před domácím publikem bodovali již podesáté za sebou. Manko v tabulce jedenáctých Východočechů na předkolo play-off i nadále činí pět bodů, sešívaní zůstávají čtvrtí.

Doslova z minima maximum vytěžili z první třetiny domácí. Pardubice totiž diktovaly tempo hry, na gólmana Furcha vyslali devatenáct střel, vytvořili si řadu loženek, jenže bez gólového efektu. To Slavia udeřila už ve čtvrté minutě, když Alinčovu přihrávku přes obránce tečoval za Růžičkova záda Žejdl.

Hned o minutu později mířil sám na Furcha Tybor, úspěšný ale nebyl. V úplně totožné situaci se vzápětí objevil i Bartek, opět ale ztroskotal na slávistickém gólmanovi. Zmar Východočechů pak podtrhl obránce Benáka, když v přečíslení dvou na jednoho při vlastním oslabení trefil místo více než z poloviny odkryté klece jen Furcha.

Od sedmadvacáté minuty zamířili na trestnou lavici v krátkém sledu hned tři hostující hráči a Slavia hrála rovné dvě minuty v pěti proti třem. Jenže nabídnutou možnost promarnila, a tak znovu hrozila Říhova družina.

Kuboš vystřelil Slavii bonusový bod

Nejprve Buchtele z ostrého úhlu branku přestřelil, po střele Kočího pak sice Furchovi vypadl kotouč z výstroje, na poslední chvíli ho ale stačil v brankovišti zalehnout a těsný náskok pro svůj tým uchoval.

Ještě blíže byl k vyrovnávací trefě ve 43. minutě Tybor, jehož střela zápěstím orazítkovala horní tyčku. Ve 49. minutě však vypálil při přesilové hry Mocek a Noskova pohotová teč už srovnání přinesla. A to mohl za okamžik při další početní výhodě Východočechů skóre otočit Rolinek, z necelých dvou metrů ale nepochopitelně netrefil úplně prázdnou bránu.

V prodloužení nejprve nebyl Pardubicím pro nadzdvihnutou branku uznán gól, aby pak na druhé straně rozhodl o výhře Slavie při přesilovce 4 na 3 Kuboš.

Hokejová Tipsport extraligy, 45. kolo
HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 PP (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Žejdl (Alinč), 62. Kuboš (Hertl) - 49. T. Nosek (Mocek, Gawryletz). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bádal, Pešek. Vyloučení: 5:6, navíc Píša (Pardubice) 10 minut. Využití. 1:1. Diváci: 5071.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Koma, Kempný - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Klhůfek, Poletín - Vrdlovec. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Mocek, Marušák, Hudec - Bartek, Somík, Rolinek - Radil, Kousal, Buchtele - Tybor, T. Nosek, Semorád - Nahodil, T. Zohorna, Ďaloga. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.