Zlín - Liberec 6:3Hokejisté Zlína i díky hattricku Balaštíka porazili Liberec

49. Balaštík 4 : 3
54. Balaštík 5 : 3
57. Leška 6 : 3

Zlín

Hokejisté Zlína porazili ve 45. kole Tipsport extraligy Liberec 6:3 a připsali si první výhru nad Severočechy v sezoně. Hattrickem se na tom podílel kanonýr Jaroslav Balaštík, dva góly vstřelil obránce Petr Zámorský. Zlín je tak v tabulce i nadále druhý, Liberec předposlední. Tygři již ale mají jen dvoubodový náskok na poslední Chomutov.

Zlínu, v jehož sestavě chyběl kapitán Čajánek a obránce Hamrlík, nevyšel úvod zápasu. Skóre zápasu otevřel již po třinácti sekundách Nedvěd, jehož trefu potvrdil až videorozhodčí.

Domácí tým však zabojoval, vytvořil si drtivý tlak a po sérii střel zakončil gólem pěknou kombinační akci Balaštík. Z vyrovnání se Zlínští radovali jen několik minut, neboť v oslabení - po šikovné teči Filippiho - brankář Horčička podruhé kapituloval.

Ve 14. minutě nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení ve prospěch Liberce, Bulíř jej ale nevyužil. Dramatické momenty nastaly před první přestávkou. Po šarvátce skončilo utkání pro Šticha, jenž vyfasoval vyšší pětiminutový trest. Zlínu se otevřela dvojnásobná přesilovka v délce 38 sekund, kterou již po 14 sekundách zužitkoval ranou od modré Zámorský.

Nadějný mladý obránce o sobě dal vědět i po přestávce. Ve zbývající standardní přesilovce svou typickou střelou od modré čáry překonal gólmana Schwarze podruhé v zápase. Poté do samostatného nájezdu ujel Holík, bekhendový blafák ale nezakončil přesně.

Berani rozhodli ve třetí třetině

Další průběh zápasu poznamenala řada vyloučených hráčů na obou stranách. Berani do druhé sirény těsný náskok neuhájili, neboť ve dvojnásobném oslabení potřetí inkasovali. Pospíšil od zadního mantinelu nahodil puk na Horčičkova záda, od nichž se následně odrazil do branky.

V úvodu poslední části po nevyužité přesilovce podržel své spoluhráče Horčička, který střelu Pospíšila vyrazil ramenem. Na opačné straně zakončil svůj únik forhendovou střelou Köhler, jenž ale Schwarze nepřekonal. Před polovinou třetí dvacetiminutovky rozjásal zlínský stadion Balaštík, jenž po šesti sekundách přesilové hry uspěl z dorážky.

Teoretická možnost bodového zisku pro Liberec pohasla o pět minut později, když Balaštík dovršil pohotovou dorážkou hattrick. Konečnou podobu výsledku určil po pěkné akci gól Lešky. Svěřenci trenéra Vlacha zaznamenali třetí výhru v řadě a v domácím prostředí zvládli jedenáctý z posledních dvanácti zápasů.

Hokejová Tipsport extraliga, 45. kolo
PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Balaštík (Leška, O. Veselý), 19. Zámorský (Holík), 22. Zámorský (Holík, Honejsek), 49. Balaštík (Köhler, Linhart), 54. Balaštík (Köhler, Leška), 57. Leška (O. Veselý, Horák) - 1. P. Nedvěd (Duda), 7. Filippi (Čakajík, T. Pospíšil), 39. T. Pospíšil (Bulík). Rozhodčí: Blecha, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:10, navíc Štich 5 min. a do konce utkání, Duda (oba Liberec) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 4673.
Zlín: Horčička - Řezníček, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Honejsek, O. Veselý - Kubiš, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Výtisk, Vitásek, Štich, Jánošík, Šimek - Duda, P. Nedvěd, Dušek - T. Pospíšil, Bulík, Víšek - Vantuch, T. Urban, Galamboš - Bulíř, Filippi, Kica - Jonák. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.