Budějovice - Brno 6:3Krize Komety trvá, Brňané prohráli i v Českých Budějovicích

59. Langhammer 6 : 3

Hokejisté Českých Budějovic porazili ve 45. kole Tipsport extraligy Brno 6:3 a připravili tak Kometě sedmou porážku za sebou. Jihočeši vyhráli doma počtvrté za sebou a v tabulce se posunuli na deváté místo před svého dnešního soupeře.

Domácí bez devíti zraněných hráčů poslali na led mladíky a začali aktivně. Dobrou příležitost měl již v první minutě Kotalík, ale zblízka brankáře Trvaje neprostřelil.

Hosté se nenechali zahanbit a v nepřehledné situaci domácí obránci jen se štěstím vyhodili puk z brankoviště. Při trestu Frühaufa pálil nebezpečně od modré čáry Kováčik a poté se dlouhé minuty urputně bojovalo hlavně v rozích nebo ve středu kluziště.

Brankově se jako první prosadili domácí při vyloučení Tomáše Svobody, když Dej přihrávkou z rohu přesně našel najíždějícího Ptáčka, který prostřelil Trvaje. Krátce před první přestávkou se Jihočeši vymanili z těsného presingu a z Šimánkovi přihrávky od zadního mantinelu vytěžil Mertl druhý gól.

Od začátku prostředního dějství nastoupil do brněnské branky Falter a hosté přidali na obrátkách. Jan Hruška z mezikruží mířil těsně vedle, Eratovu střelu vyrazil Kovář jen s námahou pravým betonem.

Suja uklidnil Mountfield

V průběhu Ptáčkova vyloučení se zblízka neprosadil Žižka, ale tentýž hráč zakrátko při hře čtyři na čtyři po rychlé akci snížil na rozdíl jediného gólu. Budějovičtí odpověděli za necelé tři minuty. Ptáček napřáhl na modré, Švihálkova dorážka neprošla, ale další dorážka z hole Červeného byla úspěšná. Brněnský Tomáš Svoboda poté trefil horní spojovací tyčku.

Do třetí třetiny vstoupili hosté s evidentní snahou korigovat výsledek, ale Kováčik fauloval a za pouhých šest sekund jeho trestu přidal Dej čtvrtý gól po nápřahu od modré čáry. Následně však chyboval Kovář, jenž jel za pukem mezi kruhy a nahrál přesně na hůl Tomáše Svobody, který bez problémů poslal puk do prázdné branky.

Po další nátlakové akci Moravanů se zblízka trefil Jan Hruška a ze zápasu bylo drama. Neúprosnou bitvu rozhodl Suja, který před brankou šťastně tečoval bekhendové nahození Červeného. V 59. minutě poté po Šimánkově akci přidal Langhammer pečetící zásah.

Hokejová Tipsport extraliga, 45. kolo
HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 17. Ptáček (Dej, Langhammer), 20. Mertl (Šimánek, Kotalík), 31. Červený (Švihálek, Ptáček), 44. Dej (Vydarený, Ptáček), 57. Suja (Červený, Knotek), 59. Langhammer (Šimánek, Harant) - 29. Žižka (J. Hruška, Dujsík), 45. T. Svoboda, 48. J. Hruška (L. Čermák, H. Zohorna). Rozhodčí: Hodek, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 4516.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Dietz - Kotalík, Mertl, Šimánek - Dej, Langhammer, L. Květoň - Suja, Knotek, Luňák - Rousek, Červený, Švihálek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Brno: Trvaj (21. Falter) - Dujsík, Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec, Valach, M. Hruška - H. Zohorna, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Lušňák - Erat, Petrovický, Holec - Dočekal, Korejs, Burian. Trenéři: Venera, Oslizlo a Zubíček.