Kladno - Chomutov 2:3 PPChomutov poprvé porazil Kladno, v prodloužení rozhodl Důras

12. Melka 1 : 0
32. Důras 1 : 1
35. Patera 2 : 1
35. Pavlas 2 : 2
62. Důras 2 : 3

Kladno

Hokejisté Kladna prohráli v 45. kole Tipsport extraligy doma s posledním Chomutovem 2:3 v prodloužení a připsali si tak čtvrtou porážku za sebou. O první výhře Pirátů nad Rytíři v sezóně rozhodl svým druhým gólem v zápase po 62 sekundách prodloužení Michal Důras. Chomutov tak vyhrál i druhé utkání pod vedením nového trenéra Jiřího Čelanského.

Domácí trenér Vojta provedl v sestavě několik změn. Poprvé nastoupil lotyšský útočník Jass a obránce Petr Hořava.

Úvodní část byla oboustranně rozháraná, ale domácí měli přece jen více ze hry než jejich soupeř. Odměnou za jejich aktivitu byl vedoucí gól. Melka po téměř dvouletém brankovém půstu, naposledy skóroval 18. února 2011, překonal gólmana Hanuljaka. Autora gólu úspěch pořádně naladil, následně se dostal do dvou stoprocentních šancí, ale pokaždé selhal.

Druhá třetina přinesla velice kvalitní partii. Kladenští si vynutili na nedisciplinovaném soupeři tři početní výhody, ale skórovali v nich jen jedenkrát. Vedení zajistit domácím kapitán Patera. To ale bylo již za stav 1:1, před Paterovým gólem totiž Důras vyrovnal.

Důras vystřelil Pirátům bonusový bod

Kdo očekával, že vedení 2:1 Středočechy uklidní, mýlil se. Za pouhých 29 sekund po Paterově brance se všichni domácí hráči dívali, jak zkušený Divíšek objíždí s pukem celou útočnou třetinu, pak přihrál na modrou Pavlasovi a bývalý kladenský hráč namířil svoji střelu pod horní tyčku.

Domácí měli ve třetí části další výhodu přesilovek, ale Chomutov hrál nesmírně obětavě a za zády měl mága Hanuljaka, který pochytal každou šanci stále více nervózních kladenských hráčů. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém hosté rozhodli o své výhře.

Kubinčák se prodral do útočného pásma, jeho střelu Chábera ještě vyrazil, ale důrazný Důras za pomoci teče přece jen dostal puk do branky. V tabulce poslední Liberec tak snížil odstup od třináctého Liberce na dva body.

Hokejová Tipsport extraliga, 45. kolo
Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Melka (M. Hořava, Patera), 35. Patera (Piskáček) - 32. Důras (Sikora), 35. Pavlas (Divíšek, Pulpán), 62. Důras (Kubinčák). Rozhodčí: Minář, Kalivoda - Ondráček, Jiří Svoboda. Vyloučení: 0:5. Využití: 1:0. Diváci: 3292.
Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, Kameš, Piskáček, P. Hořava, Černošek, Macholda, Doudera - Eberle, Lukáč, M. Látal - Melka, Patera, M. Hořava - Valský, Kuchejda, Kuchler - Jass, Dalecký, Obdržálek. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Bartejs, Palin, Rutta, Macháček, Rýgl, Stehlík - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, M. Procházka - Y. Treille, T. Káňa, Kůs - Důras, Sikora, Hromas. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.