Hokejisté Plzně zvítězili ve šlágru 46. kola Tipsport extraligy na ledě pražské Sparty 4:2 a upevnili si první místo v tabulce. Holešovický tým přerušil sérii jedenácti vítězných utkání v řadě. Pardubice v bitvě o předkolo play-off porazily Karlovy Vary 4:1. Liberec zdolal Třinec 5:4 po prodloužení. Radost zavládla také v Kladně, kde domácí Rytíři porazili České Budějovice 3:1 a ukončili čtyřzápasovou sérii neuspěchů. Naopak osmou porážku za sebou zaznamenalo Brno, které podlehlo doma Litvínovu 3:4 po samostatných nájezdech. Poslední Chomutov si vyšlápl na druhý Zlín, jenž ztrácí na vedoucí Indiány pět bodů.

Plzeňský obránce Tomáš Slovák (třetí zprava) se raduje se spoluhráči Martinem Strakou a Tomášem Vlasákem (druhý zprava) ze vstřelení gólu na ledě Sparty.

Plzeň dostal v Holešovicích zkraje druhé třetiny do vedení Slovák. Sparta však přispěchala s rychlou odpovědí, když Hovorka ve 24. minutě překonal Mazance. Napínavý duel se lámal ve třetí třetině. Hostům nedříve vrátil jednobrankový náskok Pletka a o chvíli později Vlasák přiblížil svůj celek k cennému vítězství. Těsně před koncem sice Přibyl oživil šanci domácích na prodloužení, do prázdné klece ale pojistil Západočechům tříbodový zisk Kratěna.

Pražané se museli v zápase obejít bez útočníků Broše, Jánského a Svobody, naopak poprvé zasáhla do hry nová posila ze Lva obránce Jiří Hunkes.

Berani padli na ledě Pirátů

Na zaváhání Indiánů čekal Zlín, který se mohl za jistých okolností posunout do čela soutěže. Jenže zápas v Chomutově se mu nepovedl podle představ. Extraligový nováček si pod novým koučem Jiřím Čelanským připsal třetí výhru v řadě. Dvěma trefami přispěl k triumfu Pirátů kanonýr David Hruška.

Třinec počtvrté v řadě prohrál

Ani tříbodový zisk však nepomohl Chomutovským odpoutat se ode dna tabulky. Liberec totiž před vlastním publikem udolal v prodloužení Třinec a zůstal předposlední. Bílí Tygři byli dokonce blízko výhře v normální hrací době, ještě v 51. minutě vedli o dvě branky, jenže Ocelářům se povedlo zásluhou Orsavy a Hrni vyrovnat. Čtvrtou porážku za sebou však přesto neodvrátili, po necelé minutě totiž rozhodl o bonusovém bodu pro Severočechy v početní výhodě kapitán Nedvěd.

Mistr zlomil Vary ve třetí třetině

V souboji o předkolo play-off porazily mistrovské Pardubice doma Karlovy Vary 4:1. Východočechy poslal do vedení bývalý bek Energie Gawryletz. Lázeňský celek ovšem ve 33. minutě odpověděl zásluhou Pohla a navíc mohl jít záhy i do vedení, Tomáš Polák ale nařízené trestné střílení neproměnil.

Radovali se naopak Pardubičtí, kteří v závěrečné části rozhodli o důležitém vítězství. Ve 44. minutě se prosadil Slovák Tybor a v 54. minutě navýšil náskok jeho krajan Somík. V poslední minutě pak zpečetil výsledek Tomáš Zohorna. Svěřenci trenéra Říhy ztrácí na desátou pozici tři body.

Rytíři ukončili sérii čtyř porážek v řadě

Kladno se po čtyřech porážkách za sebou opět těšilo z výhry. Rytíři si poradili s jihočeským Mountfieldem, který usiluje o účast ve vyřazovací části. Vítězný gól vsítil ve 37. minutě lotyšský forvard Koba Jass.

Lukeš zařídil Vervě bonusový bod

Nedařilo se Brnu, které padlo poosmé v řadě. Kometa sice v samotném závěru dotáhla zápas s Litvínovem do prodloužení. V nájezdech ale zajistil Vervě dva body František Lukeš.

Hokejová Tipsport extraliga, 46. kolo:
Brno - Litvínov 3:4 po sam. náj.
Branky: 19. a 58. Petrovický, 59. J. Hruška - 41. a rozh. nájezd Lukeš, 3. Majdan, 47. Piroš.
Liberec - Třinec 5:4 po prodl.
Branky: 10. Víšek, 40. Bulík, 45. Kica, 49. T. Urban, 61. Nedvěd - 17. Peterek, 26. M. Růžička, 52. Orsava, 59. Hrňa.
Pardubice - K. Vary 4:1
Branky: 23. Gawryletz, 44. Tybor, 54. Somík, 60. T. Zohorna - 33. Pohl.
Sparta - Plzeň 2:4
Branky: 24. Hovorka, 59. Přibyl - 21. Slovák, 46. Pletka, 51. Vlasák, 60. Hanzlík.
Chomutov - Zlín 3:1
Branky: 27. a 54. D. Hruška, 33. T. Káňa - 30. Balaštík.
Kladno - Č. Budějovice 3:1
Branky: 18. Patera, 37. Jass, 60. Piskáček - 52. L. Květoň.
Zápas mezi Vítkovicemi a Slavií se hraje 11. 2. v 18 hodin.