Brno - Litvínov 3:4 SNKometa poosmé v řadě podlehla, tentokrát Litvínovu po nájezdech

65. Lukeš 3 : 4

Hokejisté Komety Brno podlehli ve 46. kole Tipsport extraligy na domácím ledě Litvínovu 3:4 po samostatných nájezdech a připsali si už osmou prohru za sebou. Rozhodující nájezd proměnil František Lukeš. V křeči hrající Brňané se probrali až v posledních třech minutách třetí třetiny, kdy dvěma brankami srovnali skóre a vynutili si prodloužení.

Trenérský triumvirát Brňanů po sedmi prohrách vsadil před reprezentační přestávkou na hru se třemi pětkami. Předcházející nezdary zanechaly na Brňanech stopu a do tempa se dostávali velmi pomalu. Nervózní výkon umocnila rychlá branka Litvínova. Už ve třetí minutě po Hüblově přihrávce Majdan přesnou střelou do horního růžku otevřel skóre utkání.

Hokejisté Komety se po tomto začátku očividně trápili. Působili hodně bezradně při zakládání útoků. Přihrávky většinou mířily na obsazeného hráče a do třetiny soupeře se dostávali velmi komplikovaně a většinou kotouč hned ztratili.

K návratu sebedůvěry jim pomohla až v závěru úvodního dějství 102 sekund dlouhá přesilovka čtyři na tři. Kometa se dostala do tlaku, brankář Francouz dlouho odolával. Branku inkasoval až po Kováčikově dělovce od modré čáry, po které stačil Tomáš Svoboda ještě posunout kotouč na Petrovického a ten z bezprostřední blízkosti dotlačil kotouč do sítě.

Verva udeřila zkraje třetí třetiny

Ve druhé třetině získali Brňané za pomoci nečisté hry soupeře a častým přesilovkám převahu. Jejich koncovka však postrádala důraz i přesnost. Litvínovu se naskytla možnost získat zpět jednobrankový náskok v polovině zápasu, když po vyloučeních Čermáka a Bičánka měl téměř minutu výhodu přesilovky pěti proti třem. Trenér Jeřábek si vzal oddechový čas, jeho myšlenky však hráči na ledě nedokázali přenést do praxe a bojovně naladěná Kometa se ubránila.

Další přesilovce Litvínova na přelomu druhého a třetího dějství se už Brňané neubránili a dvě sekundy před vypršením trestu Zohorny prostřelil Lukeš brankáře Trvaje. Po inkasovaném gólu se dostali domácí hokejisté do útlumu. Nedokázali založit kloudnější akci, kombinační souhra byla kostrbatá. Chybu v rozehrávce potrestal po sólovém úniku ve 47. minutě Piroš třetím gólem.

Kometa si v závěru vynutila prodloužení

Psychicky rozhozeným Brňanům se ještě otevřela šance na zvrat při 110 sekund dlouhé početní výhodě čtyři na tři. Křečovitá hra bez nápadu ale nestačila na získání převahy. O početní výhodu se navíc Brňané brzy sami připravili po trestu za příliš mnoho hráčů na ledě.

Teprve tři minuty před koncem Petrovický svým druhým gólem vykřesal naději na zvrat. Při power play se nakonec domácím podařilo vyrovnat, když 85 sekund před koncem třetí třetiny skóroval Jan Hruška.

Velkou část prodloužení odehrál Litvínov v oslabení, Kometa se neprosadila při dvou přesilovkách. V nájezdech byli úspěšní v brněnském týmu Petrovický, Lušňák i Jan Hruška a stejně tak za hosty Lukeš, Hübl a Ručinský. Čtvrtou sérii rozhodl Lukeš, když Petrovický Francouze nepřekonal.

46. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Petrovický (Kováčik, T. Svoboda), 58. Petrovický (Erat, Malec), 59. J. Hruška (Kováčik) - 3. Majdan (Hübl), 41. Lukeš (Kubát), 47. Piroš (Martynek, Ručinský), rozhodující sam. nájezd Lukeš. Rozhodčí: Minář, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:13. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Trvaj (na sam. nájezdy Falter) - Dujsík, Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec - H. Zohorna, L. Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, Lušňák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Holec. Trenéři: Venera, Oslizlo a Zubíček.
Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Smolka, Bojer. Trenéři: Jeřábek a Rosol.