Kladno - Budějovice 3:1Kladno v důležité bitvě o desítku porazilo České Budějovice

18. Patera 1 : 0
37. Jass 2 : 0
0. Piskáček 3 : 0
52. Květoň 3 : 1

Kladno

Hokejisté Kladna porazili ve 46. kole Tipsport extraligy České Budějovice 3:1 a ukončili tak sérii čtyř po sobě jdoucích porážek. Výhrou v bitvě dvou celků, které se pohybují na příčkách zajišťujících předkolo play off, navíc Středočeši zůstali v těsném kontaktu za šestým Litvínovem, na který ztrácí dva body. Stále tak mohou živit naději na přímý postup do čtvrtfinále vyřazovacích bojů.

Oba týmy začaly hodně opatrně a nervózně. Domácí kouč Vojta poslal do zápasu pouze tři pětky se snahou nasadit to nejlepší, co má k dispozici. Rytíři byli podstatně aktivnější při střelbě a z toho pramenili i příležitosti. Dvakrát mohl skórovat Miloslav Hořava, v obou případech ale nemířil v koncovce přesně.

Kladenští se dostali do vedení v době, kdy dohráli přesilovku po vyloučení Kotalíka. Ten se již vracel z trestné lavice, ale právě v té době Piskáček přihrál před Kovářovu branku Paterovi a domácí jásali.

Jass se poprvé trefil za Rytíře

Ve druhé třetině byl právě Kotalík nejvíce vidět, ovšem v negativním slova smyslu. Při početní výhodě Jihočechů byl faulován, ale místo dvojnásobné přesilovky neudržel nervy na uzdě a vyfasoval dvojnásobný trest. Po návratu z boxu časoměřičů fauloval záhy znovu a za tento prohřešek již hosté pykali - Patera vystřelil a Jass ve svém druhém utkání za Kladno dal premiérový gól.

Lotyšský hráč se mohl stát ve 46. minutě hlavním hrdinou utkání, když při další přesilovce Kladna zůstal úplně osamocen před gólmanem Kovářem, tentokrát ovšem vyšel naprázdno.

Jihočeši se přes nepříliš povedený výkon dostali deset minut před koncem základní hrací doby do kontaktu, když Květoň v přesilovce z velkého úhlu propálil Cháberu. Kdo však očekával, že hosté nasadí k mohutnému finiši, musel být zklamán. Mountfield pokračoval v nevýrazném výkonu, k power play se dostal až 20 vteřin před závěrečnou sirénou, ale místo vyrovnání obdržel gól do prázdné branky z hole Piskáčka.

46. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Rytíři Kladno - HC Mountfield České Budějovice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Patera (Piskáček, M. Hořava), 37. Jass (Patera, Kuchler), 60. Piskáček - 52. L. Květoň (Ptáček, Dej). Rozhodčí: Lacina, Husička - Charvát, Bejček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2761.
Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Kuchler, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Dietz - Kotalík, Mertl, Šimánek - Dej, Langhammer, L. Květoň - Suja, Knotek, Marek - Rousek, Červený, Švihálek. Trenér: Draisaitl a Bělohlav.