Chomutov - Zlín 3:1Chomutov vyhrál nad Zlínem a i potřetí pod Čelanským uspěl

30. Balaštík 1 : 1
33. Kaňa 2 : 1
54. Hruška 3 : 1

Chomutov

Hokejisté posledního Chomutova zvítězili ve 46. kole Tipsport extraligy nad druhým Zlínem 3:1 a přiblížili se třináctému Liberci na rozdíl jednoho bodu. Piráti dokázali vyhrát i potřetí pod vedením nového trenéra Jiřího Čelanského. Dvěma góly k tomu přispěl kanonýr David Hruška.

V úvodu měl možnost hostující Honejsek, který byl faulován, ale při Pulpánově trestu domácí odolali. V čtvrté minutě mohli skórovat Piráti, ale Kubinčák sám před Horčičkou s bekhendovým blafákem neuspěl. Následně při Tesaříkově trestu Chomutov zlínského gólmana neohrozil. Největší možnost úvodní části měl hostující Balaštík, který netrefil odkrytou branku Hanuljaka.

V úvodu druhé dějství se chomutovský gólman vyznamenal při Leškově šanci. Vzápětí zlikvidoval zlínský gólman Hruškův únik. Ve 27. minutě se už domácí radovali, když Hruška z pravého kruhu prostřelil Horčičku.

Káňa se poprvé trefil za Piráty

Za necelé tři minuty vyrovnal po chybě domácí defenzívy Balaštík, který si najel do volného prostoru a po Leškově přihrávce střelou zápěstím nedal Hanuljakovi šanci. Domácí ale ve 33. minutě opět získali náskok, když se po přečíslení prosadil poprvé v dresu Pirátů Káňa, který po Kůsově přihrávce skóroval střelou mezi Horčičkovy betony.

Ve třetí třetině se Zlín ve snaze vyrovnat tlačil dopředu. V prvních deseti minutách měl největší příležitost Balaštík, který po vyšachování domácí obrany přestřelil z prostoru mezi kruhy. Za domácí mohl skórovat Důras, který po přihrávce Hromase netrefil před brankou přesně puk.

Další příležitosti hostí pochytal bezchybný Hanuljak. V 54. minutě se naopak domácí dočkali pojistky vedení. Při Hamrlíkově vyloučení se Pulpánova nepřesná střela se odrazila od zadního hrazení k Hruškovi a ten puk dorazil do poloprázdné branky.

46. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Piráti Chomutov - PSG Zlín 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. D. Hruška (Kubinčák, Bartejs), 33. T. Káňa (Kůs, Rýgl), 54. D. Hruška (Pulpán, Divíšek) - 30. Balaštík (Leška, Linhart). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bádal, Barvíř. Vyloučení: 3:6, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4389.
Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Bartejs, Palin, Rutta, Macháček, Rýgl, J. Stehlík - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, M. Procházka - Y. Treille, T. Káňa, Kůs - Důras, Sikora, Hromas. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.
Zlín: Horčička (56. Sedláček)- Hamrlík, Linhart, Řezníček, Zámorský, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Melenovský, O. Veselý - Kubiš, Holík, Čech - Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.