Vítkovice konečně bodovaly se Zlínem

Hokejisté Vítkovic poprvé v letošní sezóně zabodovali se Zlínem. Na ledě úřadujícího mistra zvítězili 5:2, když o své výhře rozhodli ve třetí třetině dvěma využitými přesilovkami. Hosté nastoupili ještě bez útočníka Míky, kterého klub získal ve čtvrtek z Plzně výměnou za Moravce, ale s novým kapitánem Kubinou.

Vítkovice hrály od začátku aktivně a pohybem dělaly domácím zadákům velké problémy. V sedmé minutě se dostal do první šance Padělek, ale vystřelil nad Murínovu bránu. Pozornost zlínského gólmana vyzkoušel za chvíli mladík Köhler. Domácí prověřili na opačné straně Pince až v polovině první části. Mokrejšovu ránu hostující brankář ukryl do lapačky a střelu Balaštíka stačil vyrazit. Vyznamenal se i při šanci Záhorovského, jemuž nabil do palebné pozice důrazný Čajánek.

Ve 13. minutě se však z úvodní branky utkání radovali výborně hrající Severomoravané. Hulvovu ránu stačil Murín vyrazit, junior Köhler pohotově doklepl kotouč do sítě a mohl se tak radovat z premiérové extraligové branky. Hráči Hamé ještě do přestávky vyrovnali, když využili přesilovku. Nejprve na modré čáře zachytil puk Erat a po Leškově nahrávce se pojednadvacáté v sezoně trefil kanonýr Balaštík.

První zlínský útok byl na ledě v době, kdy domácí podruhé inkasovali. Lehkovážnost ve vlastním obranném pásmu potrestal Hubáček, který vyjel zpoza brány a bekhendem překvapil Murína. V 38. minutě bylo opět vyrovnáno. Při vyloučení Padělka vystřelil mezi Pincovy betony Balaštík a kotouč, který se zastavil kousek před brankovou čárou dorazil Blaťák. Ihned po vhazování se na Pince řítil Záhorovský, jenže jeho střelu vítkovický gólman stačil vytěsnit nad bránu.

V závěrečné části v domácí kleci nahradil Altrichter Murína a na nedostatek práce si rozhodně nemohl stěžovat. Hosté se nechtěli smířit s nerozhodným výsledkem a dál byli nebezpečnější. Jejich snahu korunoval ve 49. minutě v početní výhodě Varaďa. Když při další přesilovce Altrichter vyrazil Černoškovu ránu a Burger zamířil do prázdné brány, nebylo o vítězi pochyb. V poslední minutě ještě zvýraznil vítkovický náskok Irgl.

Zlín - Vítkovice 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Balaštík (Leška, M. Erat), 38. Blaťák (Balaštík) - 13. Köhler (Hulva), 35. Hubáček (Krenželok, Šimíček), 49. Varaďa (Burger, J. Štefanka), 53. Burger (Černošek, Šimíček), 60. Irgl (Malík). Rozhodčí: Florián - Český, Kostka. Vyloučení: 7:7, navíc Kubina (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 4663.
Zlín: Murín (41. M. Altrichter) - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - Okál, Čajánek, Záhorovský - Barinka, M. Čech I, Kováčik - Mokrejš, Kristek, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Černošek, Malík, D. Mocek, Hudec - I. Padělek, Turek, J. Štefanka - Varaďa, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - M. Tomášek, Hulva, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.