Plzeň doma konečně zabrala, rozhodl Moravec

Po sérii dvou domácích porážek už plzeňští hokejisté třetí blamáž před vlastními fanoušky nepřipustili. Západočeši dvakrát dokázali vyrovnat náskok pražské Slavie a nakonec soupeře zdolali 3:2. Vítěznou branku vstřelila čerstvá posila týmu z Vítkovic, olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa útočník David Moravec.

Domácí začali velice špatně a důrazně hrající hosté je v úvodu dostali pod tlak. Útočná aktivita jim také přinesla rychlé vedení, které zařídil Sup poté, co dorazil Stümpelovu střelu. Za chvíli si nabruslil před domácího gólmana Dubu explzeňský Duda, ale trefil pouze jeho betony. Domácím zatrnulo také při Novákově bombě.

Pak už se konečně probudili také domácí hráči. Matějovský po přiťuknutí od novice Moravce však trefil pouze dobře postaveného gólmana hostí Fraňka, vzápětí hosty vystrašila prudká střela z hole Cartelliho. Následně byl na čtyři minuty vyloučen domácí Martin Straka a hosté Západočechy zle svírali, přesto druhou branku nepřidali.

Druhá třetina začala velkým náporem domácích. Nejprve ještě Pospíšil Cartelliho vybídnutí nevyužil, poté plzeňský zadák znovu nahodil kotouč před branku a Cibák jej tečoval za Fraňkova záda. Po trefě domácích zahrozil na druhé straně Pálffy, který střílel nebezpečně švihem. V protiútoku před brankáře hostí prokličkoval Matějovský, Franěk ale kotouč včas zalehl. Za chvíli byli vyloučeni dva domácí hráči v krátkém sledu a hostům se naskytla 109 sekund trvající přesilovka pěti proti třem. Slavia ji sehrála skvěle a Beránek po Antošově přihrávce zblízka zavěsil. A mohlo být i hůře, kdyby Dlouhý sám před Dubou nepřestřelil branku.

Další minuty už ale patřily domácím. Franěk si ještě poradil jak s Cibákovou střelou švihem, tak i s bombou Michala Straky při přesilovce. V předposlední minutě druhé části ovšem znovu zaúřadoval domácí bek Cartelli, který při přesilovce propálil Fraňka a vyrovnal na 2:2. Černou minutu hostí v závěru druhé třetiny dokonal Moravec premiérovou trefou v plzeňském dresu po přesné střele z mezikruží.

Trenér Růžička pozměnil o druhé pauze složení útoků a hosté v závěrečné třetině ještě přidali na důrazu a rychlosti. Aktivní hru předváděli i domácí, a tak se hrál vynikající hokej. S postupujícím časem však domácí stále více spoléhali na bezchybnou obranu a výjimkou byl pouze nebezpečný výlet obránce Jindřicha. Na druhé straně dvakrát nebezpečně pálil Vlasák. Při Beránkově dorážce zachránil Plzeňské od pohromy skvělým zákrokem Duba.

Závěr zvládli domácí přes power play hostí skvěle a Slavia v Plzni prohrála i druhé utkání v letošní sezoně.

Plzeň - Slavia Praha 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Cibák (Cartelli, Kracík), 39. Cartelli (Špaček), 40. D. Moravec (Cibák, Martin Straka) - 4. Sup (Stümpel), 31. Beránek (Antoš, Kadlec). Rozhodčí: Venglář - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:3, navíc Trnka (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5550.
Plzeň: Duba - Výtisk, Špaček, M. Výborný, Jindřich, Cartelli, Trnka - Matějovský, D. Moravec, Martin Straka - D. Pospíšil, Michal Straka, Kudrna - Cibák, Kracík, Paroulek - Důras, M. Polák, Adamský. Trenéři: Přerost a Kučera.
Slavia: Franěk - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Žižka, Graňák, Klouček, Pojkar - Pálffy, Stümpel, Sup - Vlasák, Beránek, Vašíček - Duda, P. Martinec, Antoš - Tomica, M. Kopecký, R. Dlouhý - D. Hruška. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.