Tipsport extraliga

Vítězství nad Jihlavou zařídil Kladnu Procházka

3. prosince 2004 20:45 - KLADNO

Útočník Martin Procházka se největší měrou postaral o vítězství Kladna nad poslední Jihlavou 4:2. Olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa vstřelil dvě branky a jednu přihrál. Poražená Dukla čeká na vítězství již čtrnáct zápasů, naposledy doma zdolala 19. října právě Kladno 5:0.

Kladnu vyšel skvěle vstup do utkání a již po 27 vteřinách hry překonal jihlavského brankáře Hronka Procházka. Středočechy branka povzbudila a dostávali se do řady příležitostí, ale střeleckou mušku měli vychýlenou. Hosté se ocitli v první šanci šance až v 11. minutě a obránce Malena byl hned úspěšný. Za dvě minuty však opět vrátil Kladnu vedení bek Ševc, který v přesilové hře uplatnil důraz před brankou soupeře.

Dukla se dočkala vyrovnání v 28. minutě, když v pádu skóroval Hlouch. Radost posledního celku tabulky však netrvala dlouho. Za 16 vteřin totiž ideální přihrávku Tomáše Kaberleho doklepl za Hronkova záda Procházka a zaznamenal svou třináctou trefu v sezoně.

Pojistku Kladenským přinesla polovina utkání, kdy si připsal kuriózní gól Hrdina. V nepřehledné situaci domácí branku reklamovali, ale hrálo se dál. Po přerušení hry se finský sudí Favorin poradil s videorozhodčím a gól uznal. Brankář Hronek následně opustil branku a zápas dochytal Suchan, který již do konce zápasu udržel čisté konto. Největší šanci kryl Suchan Paterovi, který tečoval Ševcovu střelu.

Kladno - Dukla Jihlava 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Martin Procházka (Patera, V. Bílek), 13. Ševc (Martin Procházka, V. Bílek), 28. Martin Procházka (T. Kaberle), 30. Hrdina (T. Kaberle, Kalla) - 11. Malena (Vostřák), 28. Hlouch (Čachotský). Rozhodčí: Favorin (Fin.) - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2905.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Jelínek, F. Kaberle, Špelda, P. Kasík - V. Bílek, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Gardoň, Klimt - Kysela, Zajíc, Horna - Martin Frolík, Kalla, Hrdina. Trenéři: Tatíček a Evan.
Jihlava: Hronek (30. Suchan) - Ficenc, Šmarda, Punčochář, Kuchyňa, Zajac, Malena, Buzek - Vostřák, Bakus, Vala - Hlouch, A. Padělek, Čachotský - Lubina, Altrichter, Mareš - Rytnauer, V. Říha, Dobrovolný. Trenéři: Fiala a Vlk.