Pardubičtí udolali Litvínov v prodloužení

LITVÍNOV

Ani branka navrátilce Jana Čalouna z ruské superligy nepomohla litvínovským hokejistům v souboji s Pardubicemi více než k jedinému bodu. Hosté o svém vítězství 5:4 rozhodli v prodloužení zásluhou bojovníka Michala Mikesky. Domácí odehráli utkání opět bez zraněného kapitána týmu Roberta Reichla.

Na začátku druhé minuty se zmocnil kotouče za brankou Pardubic Trávníček, zpětnou přihrávkou našel najíždějícího Ťupu a jeho rána otevřela skóre zápasu. Pardubická odpověď přišla ovšem velice záhy. Divíšek tečoval Vyhlídalovu střelu a kotouč skončil za Fialovými zády. Pak měl Litvínov po Čalounově nahození možnost jít znovu do vedení, ale Lašák střely Ručinského i Brandy zlikvidoval.

Na začátku desáté minuty šel na trestnou lavici hostující Havíř, jenomže Chemici začali početní převahu více než zle. Dopita vybojoval puk a poslal do brejku Blažka, který nezaváhal. Ještě do konce třetiny se domácí dočkali vyrovnání. Šlégr ideálně uvolnil Čalouna a ten se po desetileté odmlce znovu zapsal do listiny litvínovských střelců.

V druhé části hry měli navrch Chemici, kteří se také dokázali také dvakrát střelecky prosadit. Nejdříve se na začátku prostředního dějství trefil Šlégr, kterému poděkoval za předchozí přihrávku Čaloun, a náskok Litvínova zvýšil svým premiérovým gólem v extralize Sklenička. V polovině utkání došlo i k drobné potyčce poté, co se Šlégr pustil do Koukala, protože ten vystřelil na brankáře po odpískání.

V závěrečném dějství ovšem došlo k obratu. Pardubice nejprve přežily počáteční nápor domácího celku, a potom převzali iniciativu, která vyústila v třetí gól, o který se postaral Pištek. Branka postavila hosty na nohy a zanedlouho bylo vyrovnáno. Tvrdík sice na překonání litvínovského brankáře potřeboval dva pokusy, ovšem parádně se trefil z otočky. Rozhodnutí padlo až v prodloužení, kdy využil početní převahy postupující Mikeska.

Litvínov - Pardubice 4:5P (2:2, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Ťupa (Trávníček, Balázs), 18. Čaloun (Šlégr), 25. Šlégr (Čaloun), 39. Sklenička (Heinisch, Kůrka) - 2. Divíšek (Vyhlídal, Hemský), 10. Blažek (Dopita), 48. Pištek (Mikeska), 51. Tvrdík (Snopek), 64. Mikeska (Pištěk). Rozhodčí: Trombík - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:5, navíc Škoula (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6306.
Litvínov: Fiala - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, Klobouček, Poživil - Čaloun, Branda, Ručinský - Trávníček, V. Hübl, Balázs - L. Havel, Kubinčák, Zálešák - Kůrka, Heinisch, Sklenička. Trenéři: Beránek a Jeřábek.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Linhart, Havíř, Mudroch, Vyhlídal - Tvrdík, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Pištek - Hemský, Divíšek, Rolínek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec, Šejba.