Vítkovice - Slavia 1:5Slavia zničila Vítkovice. Předstihla Spartu i Zlín a vyšvihla se na druhé místo

3. Poletín 0 : 1
14. Stránský 0 : 2
22. Hertl (trestné střílení) 0 : 3
31. Kuboš 0 : 4
44. Stehlík 1 : 4
56. Hertl 1 : 5

Slávističtí hokejisté se po reprezentační přestávce vyšvihli na druhé místo extraligové tabulky, když v dohrávce 46. kola vyhráli ve Vítkovicích jednoznačně 5:1. Dvěma góly se blýskl po návratu ze Švédska reprezentant Tomáš Hertl, jenž proměnil trestné střílení na 3:0. Slavia si připsala pátou výhru z posledních šesti zápasů, zatímco Vítkovice si komplikují boj o play off a na jedenácté Pardubice mají stále náskok čtyř bodů.

Jak extraligu před reprezentační přestávkou Vítkovice v Plzni ukončily, tak se do ní po deseti dnech vrátily. První třetinu proti Slavii odehrály vlažně až rozpačitě a bojovnější soupeř v úvodní dvacetiminutovce tahal za delší konec. Rozložení sil mohl napomoct i rychlý první gól, který dal už po 177 sekundách hry Poletín. Toho nechal před brankou trestuhodně nebráněného reprezentant Barinka.

Domácí se nemohli dostat do tempa ani v přesilovkách. Živější Slavia daleko více pobývala před Málkem a nečekaně vynikala čtvrtá řada. Postarala se i o druhý gól; Klhůfkova zblokovaná rána se po vhazování v útočném pásmu odrazila ke Stránskému, který bez přípravy prostřelil Málka.

Až pak musel své umění předvést i Kopřiva, při vítkovické přesilovce vyrazil gólovou střelu Barinky.

Hertl se blýskl při trestném střílení

Dominance Pražanů byla ve druhém dějství snad ještě výraznější. Hertl hned ve 22. minutě ukázkovou kličkou do bekhendu potrestal Slobodův faul a z trestného střílení připojil třetí gól.

Slavia ostražitě bránila, výborně bruslila a proti jejímu jednoduchému hokeji byli domácí úplně bezradní. Málek lapil sólový nájezd Skokana, kterého ale v zakončení fauloval Kudělka, a první přesilovku v utkání proměnil střelou od modré čáry Kuboš ve čtvrtý gól.

Domácí v závěru alespoň docílili čestné trefy. V početní převaze se trefil Stehlík a po 137 minutách ukončil vítkovické čekání na gól. To však byla jenom slabá útěcha a na čtyřbrankový rozdíl vrátil skóre v 56. minutě po souhře se Skokanem Hertl.

46. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 44. Stehlík (Svačina, Barinka) - 3. Poletín (Klhůfek, Stránský), 14. Stránský (Klhůfek), 22. Hertl z trestného střílení, 31. Kuboš (Kadlec, Žejdl), 56. Hertl (Skokan, Sklenář). Rozhodčí: Homola, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4415.
Vítkovice: Málek (31. Šindelář) - Barinka, Kudělka, Sloboda, Voráček, Malík, Stehlík, Štencel, Lučka - Ujčík, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Klimek, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Koma, Kempný, Dresler - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, Skokan, Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.