Premiérový gól Průchy přispěl k výhře Pardubic

První gól sezóny vstřelil v nedělním zápase proti Liberci pardubický útočník Petr Průcha. V 57. minutě uzavíral výhru Mölleru nad Bílými tygry 5:2. Letos premiérovou trefu si připsal i liberecký Jan Víšek. Pardubice tak pokračují ve zlepšených výkonech a upevňují si pozici v elitní osmičce.

Hokejisté Pardubic měli po zápase s Libercem důvod k radosti, stejně jako na archivním snímku.

Liberec, hrající na tři útočné formace, ve vyrovnané partii zlomily využité přesilovky domácích. Skóre utkání otevřel Blažek tečí do levého horního rohu Hniličkovy svatyně a v téže minutě na opačné straně načapal Jiruš střelou ze středního pásma Lašáka.

Pardubice se tlačily do ofenzívy, narážely však na konsolidovanou obranu soupeře, spoléhajícího především na smrtící brejky. Po průniku Hejduka se nejlépe ve skrumáži zorientoval gólovou dorážkou Mikeska a ve 22. minutě se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš, když Rolínek z bezprostřední blízkosti přestřelil, ale v protiútoku dělovka Víška znamenala srovnání skóre.

S přibývajícími minutami hostům narostla křídla, zrychlili kombinaci a začali domácí obranu více dostávat do nesnází. V závěrečném dějství Pardubice strhly dvěma využitými přesilovkami vítězství na svoji stranu, konečnou podobu výsledku stanovil Průcha tři minuty před koncem utkání.

Jiří Šejba (Pardubice): "Byl to těžký zápas, protože Liberec dobře bránil a v obraně hrál od podlahy. Laciné branky v první a druhé třetině trochu na mužstvo dopadly a ve třetí části bylo jasné, že kdo udělá chybu, bude muset otevřít hru, což by vedlo k dalším gólům. Dopita měl problémy s kolenem, tak jsme ho raději nechali ve zbytku utkání odpočívat. Snad to nebude nic vážného."

Karel Dvořák (Liberec): "Sehráli jsme dost nešťastné utkání. Chybělo nám deset hráčů a v tom složení, v jakém jsme přijeli, jsme se nemohli zaměřit na nějakou bezhlavou ofenzivu. Dvě a půl třetiny se nám v obraně dařilo, pak už nám ale docházely síly a zbytečné vyloučení před čtvrtým gólem zápas rozhodlo."

Moeller Pardubice - Bílí Tygři Liberec 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. T. Blažek (Čáslava), 10. Mikeska (Hejduk), 47. Tvrdík (Čáslava), 55. A. Novotný (Mikeska), 57. Průcha (T. Blažek) - 5. Jiruš (L. Šmíd), 22. Víšek (Fischer, Vampola). Rozhodčí: Rejthar - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváci: 8924.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Linhart, Havíř, Vyhlídal, Mudroch - Tvrdík, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Pištek - A. Hemský, T. Divíšek, Rolínek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec, Šejba.
Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Modrý, Duben, Fischer - Pabiška, Rataj, Štrba - Klimenta, V. Nedorost, Sailer - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.