Čaloun sestřelil Jihlavu

Vydařený návrat do nejvyšší české soutěže zažívá útočník Jan Čaloun. V nedělním zápase v Jihlavě nastřílel poslednímu celku extraligy tři branky. Po Vostřákově trefě to vypadalo, že by Jihlava nemusela vyjít naprázdno, ale hlavně díky Čalounově hattricku a Ručinského čtyřem asistencím nadělil Litvínov domácím debakl.

V závěru první třetiny upravil na dvoubrankový rozdíl Hübl a v přesilovce svým druhým gólem Čaloun, jemuž návrat na české stadióny evidentně svědčí. Ve druhé třetině se vše podstatné událo v jihlavském obranném pásmu.

A prsty v tom měl litvínovský kapitán Ručinský, který nejdříve přihrál na gól Hranáčovi a v závěru druhého dějství vybídl k překonání jihlavského gólmana Suchana také Kubinčáka.

Festival Ručínského asistencí se pak dočkal čtvrtého dějství v 46. minutě, Čaloun hattrick nemohl odmítnout. Pak se během 63 vteřin trefili za záda litvínovského brankáře Fialy jihlavští Altrichter a Bakus, ale drama se nekonalo, na konečných 3:7 brzy upravil Sklenička.

Petr Vlk (Jihlava): "Hráli jsme špatně, proto jsme prohráli. Všechny tři góly v úvodní třetině jsme soupeři vlastně nabídli sami."

Robert Reichel (asistent trenéra Litvínov): "Přijeli jsme pro vítězství a udělali pro to maximum. Dobře, že padly ty tři góly v první třetině, mužstvo se uklidnilo."

Dukla Jihlava - Chemopetrol Litvínov 3:7 (1:3, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 9. Vostřák (Rytnauer), 50. P. Altrichter (Padělek, Hlouch), 51. Bakus (Čachotský) - 14. Čaloun (Ručinský), 19. V. Hübl (Šlégr), 20. Čaloun, 23. Hranáč (Ručinský), 38. Kubinčák (Ručinský), 46. Čaloun (Ručinský, Šlégr), 53. Sklenička (Šlégr). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:4, navíc Dobrovolný (Jihlava) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 2500.
Jihlava: Suchan - Ficenc, Buzek, Malena, Punčochář, Dobrovolný, Šmarda, Kuchyňa, Zajac - Vostřák, Bakus, Vala - Hlouch, A. Padělek, Čachotský - Lubina, P. Altrichter, Mareš - Rytnauer, Appel, Marián Havel. Trenéři: Vlk, Fiala.
Litvínov: Fiala - Šlégr, Ťupa, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Poživil - Čaloun, Branda, Ručinský - Zálešák, V. Hübl, Balázs - L. Havel, Kubinčák, Klobouček - Kůrka, Heinisch, Sklenička. Trenéři: Beránek, Jeřábek.