Pinc vychytal výhru Vítkovic v Plzni

V utkání dvou sousedů v tabulce podlehli plzeňští hokejisté na vlastním ledě Vítkovicím 0:1 a přepustili jim osmou příčku zajišťující účast v play off. Moravané mají navíc zápas k dobru. Utkání nepřineslo pohledný hokej, hostům proti nepřesně kombinujícím domácím hráčům stačilo pouze pozorně bránit a v polovině utkání navíc využil Hubáček minely Martina Straky k rozhodující trefě. Gólman Pinc udržel v tomto ročníku už popáté čisté konto.

Vítkovice si po páteční výhře ve Zlíně vezou další tři body z cizího ledu, když se mohly znovu spolehnout na gólmana Pince, který čisté konto udržel 33 zásahy, zatímco plzeňského Dubu nachytal střelou po ledě mezi betony sváteční střelec Hubáček. Hostům pak stačilo k výhře úporně bránit.

Ačkoli v přestávkách ledovou plochu čistili čerti, žádná ďábelská podívaná se nekonala. Dlouhé minuty nudy střídaly krátké závary před vítkovickou brankou, střelecké zoufalství hostitelů nevylepšily ani přesilovky, v nichž si domácí nebyli schopni přihrát na dva metry, o střelbě nemluvě. Vrcholem marnosti byla zpackaná power play, v níž bezhlavě fauloval Trnka a osobní trest si ještě vysloužil zuřící Cibák.

Jiří Kučera (asistent trenéra Plzeň): "Když doma nedáme gól, je to zákonitě špatné. Musíme zjednodušit hru a bojovat."

Vladimír Vůjtek (trenér Vítkovice): "Po naší brance jsme díky obětavosti a Pincovi výhru udrželi."

Lasselsberger Plzeň - Vítkovice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávka: 31. Hubáček (Burger). Rozhodčí: T. Favorin (Fin.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6, navíc Cibák (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 5285.
Plzeň: Duba - Výtisk, Špaček, Cartelli, Jindřich, Půlpán, Trnka - Martin Straka, D. Moravec, Matějovský - Jaroslav Kudrna, Michal Straka, D. Pospíšil - Paroulek, Kracík, Cibák - F. Mrázek, M. Polák, Důras. Trenéři: Přerost, J. Kučera.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Černošek, Malík, Hudec, Mocek - I. Padělek, Turek, J. Štefanka - Varaďa, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - M. Tomášek, Hulva, Köhler. Trenéři: Vůjtek, st., Holaň.