Karlovy Vary - Vítkovice 8:3Karlovy Vary díky šesti gólům v druhé části deklasovaly Vítkovice

Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 47. kole Tipsport extraligy před vlastním publikem Vítkovice vysoko 8:3. Bitvu celků na hraně desítky rozhodli Západočeši šestigólovou smrští ve druhé části a oživili tak své naděje na postup do vyřazovacích bojů. Na desáté Ostravany ztrácí aktuálně šest bodů, ale mají oproti nim zápas k dobru.

Uběhlo 11 vteřin od úvodního buly a navrátilec v sestavě domácích Kumstát mohl při samostatném nájezdu otevřít skóre, jenže nedal. To se však přece jen měnilo už o minutu později, když přesilovou hru Energie využil střelou od modré Drtina. Radost domácích netrvala dlouho; o 25 vteřin později při vyloučení Poláka srovnal střelou zblízka Kudělka.

I přes obdrženou branku si v prvním dějství udržovali převahu Západočeši. V 11. minutě při vyloučení Voráčka a Stehlíka dostali domácí příležitost hrát 83 vteřin přesilovku pět proti třem. Při ní si jedinečnou šanci vytvořil Pech, který po ideální přihrávce Proška minul zcela odkrytou branku. Radost v KV Areně propukla až ve 13. minutě - hostující obránci nechali před Málkem zcela osamoceného Doležala, jenž natřikrát protlačil podruhé puk do vítkovické branky.

Drtivá prostřední dvacetiminutovka v podání Západočechů

Když v úvodu druhé třetiny přežila Energie pětiminutový nápor Severomoravanů a střeleckou příležitost Huny, rozpoutali domácí na ledě mimořádný brankostroj. Ve 26. minutě po objetí branky potřetí měnil skóre ve prospěch domácích Zaťovič. O čtyři minuty později našel Skladaný nezištnou přihrávkou Poláka a ten se nemýlil. Ještě nedozněl jásot tribun a Málka z branky na střídačku vyhnal bombou z mezikruží Skuhravý.

Hostům v této fázi utkání nepomohl oddechový čas, ale ani výměna gólmanů. Šestou brankou přivítal Šindeláře mezi tyčemi opět Zaťovič. Po hrubé chybě obránců hostí a vítkovického brankáře, jemuž poskakující puk vypadl z lapačky, se stav zápasu měnil posedmé díky Polákovi. Třetinu naprostého zmaru Ostravanů ukončil svým důrazem v brankovišti Grman.

Závěrečných dvacet minut se za rozhodnutého stavu již hrálo jen z povinnosti. Využitím dvou přesilových her se Vítkovicím ve 42. a 60. minutě podařilo Hunou a Bartánusem alespoň kosmeticky upravit hrozivě vypadající skóre.

47. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 8:3 (2:1, 6:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. J. Drtina (Zaťovič, Prošek), 13. Doležal (Grman), 26. Zaťovič (Kumstát), 30. V. Polák (Skladaný, Pohl), 31. Skuhravý (J. Látal, Bicek), 32. Zaťovič, 35. V. Polák (Pohl), 38. Grman (Pech, Kumstát) - 2. Kudělka (J. Káňa), 42. Huna (Roman, Svačina), 60. Bartánus (Rehák, R. Hruška). Rozhodčí: Turčan, Polák - Pešek, Bádal. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:3. Diváci: 3069.
Karlovy Vary: Závorka - J. Drtina, Prošek, Gulaši, Grman, J. Látal, Kloz, Gründling - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, V. Polák, Skladaný - Bicek, Skuhravý, Doležal - Košťál, Vachovec, Zucker - Roman Vlach. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.
Vítkovice: Málek (31. Šindelář) - Barinka, Kudělka, Voráček, Malík, R. Stehlík, Lučka, Rehák, L. Kovář - Húževka, Burger, Klimek - Svačina, Roman, Huna - Strapáč, R. Hruška, Ujčík - J. Káňa, Szturc, Bartánus. Trenéři: Oremus a Svozil.